Rosler MURR2 Schunk

STASTO Automation: spolehlivý obchodní partner působící v oblasti automatizace již více než 20 let

STASTO spojuje komplexní nabídku produktů v oblasti pneumatických prvků, průmyslových armatur a automatizace, vše MADE IN EUROPE. Společně s technickou podporou a prvotřídním servisem tak dodáváme kvalitní komplet služeb a produktů.  

 

Potvrzením našeho fungování je ratingové hodnocení AA - Vynikající v rámci CZECH Stability Award. Firma STASTO tak opakovaně patří mezi nejstabilnější firmy v ČR.

Náš dobře známý produktový katalog obsahuje více než 20 000 položek a jako v jeho každém vydání zde naleznete ceny v CZK, potřebné základní informace o produktech a pár dalších zajímavostí, které se dozvíte po otevření a prolistování.
Jako aktuality v našem portfoliu produktů bychom rádi připomněli dva vysoce sofistikované produkty z oblasti automatizační techniky.

Řízení EF2 pro otočné stoly s pevným počtem poloh
Jednoduchá a rychlá manipulace
Otočné stoly WEISS jsou známé svým kvalitním zpracováním, spolehlivostí a dlouhou životností. Díky unikátnímu uživatelskému rozhraní, fungujícímu na principu zobrazení webové stránky, pozvedá řízení EF2 uživatelský komfort ovládání otočných stolů s pevným počtem poloh. Nyní je uvedení do provozu intuitivnější a hlavně jednodušší než kdy dříve.

Intuitivní obsluha
Nový software elegantně spojuje intuitivní navigaci pro uživatele s velmi sofistikovaným systémem. Díky integrovanému webovému rozhraní mohou být všechna nastavení řízení EF2 ovládána pomocí standardního internetového prohlížeče - není třeba žádný speciální software. Proto je stůl schopný perfektně fungovat ve velmi krátkém čase a pro zapojení do výroby není třeba speciálně školených pracovníků.

Hardware a Software - jeden koncept
Díky faktu, že otočný stůl, řízení i software pocházejí od jednoho výrobce, funguje výsledný celek zcela bez komplikací. Rozměry řízení jsou redukovány na minimum - to umožňuje jeho variabilní umístění v rozvaděčové skříni. Další výhodou nového řízení je jeho široká kompatibilita s různými druhy zapojení. FELDBUS komunikace může být realizována buď pomocí Profibus nebo Profinet připojení. SIL2 je sériově integrováno – SIL3 je k dodání na přání.
 
Optimální výkon
Řízení EF2 je nezávislé na řízení kompletního JÚS a i díky tomuto konceptu je možno stůl řídit optimálně pro další „krok" celého stroje. START signál může být vyslán nezávisle na dokončení celého kroku JÚS, díky tomu jsme schopni zkrátit taktovací čas celého zařízení.

Bezúdržbový provoz
Díky použití řízení EF2 jsou elektromechanické stoly firmy WEISS prakticky bezúdržbové. V kombinaci stolu s pevným počtem poloh a řízení EF2 zvyšujeme garanci na tento komplet na celé čtyři roky.
Při použití řízení EF2 odpadá nutnost kontrolovat nebo nastavovat brzdu každých přibližně 1,5 milionu taktů a případný náběh po nouzovém odstavení proběhne hladce a bez problémů - to výrazně snižuje mechanické opotřebení vnitřních částí.

Lineární montážní systém LS: vysoce přesný a dynamický
Přednosti systému LS 280 plynou z inovativního a elegantního způsobu pohonu. Spojuje otočný stůl, vačkový pohon, pásový dopravník a unikátní koncepci stanovišť. Výsledkem je radikální zkrácení transportní doby, stejně jako extrémní produktivita. Modulární koncept také umožňuje flexibilní a do budoucna rozšiřitelný celek.

Produktivitu celého procesu montáže lze optimalizovat využitím i dalších produktů z našeho portfolia - jako jsou například lineární jednotky Pick&Place, vysoce dynamické volně programovatelné stoly řady TO nebo extrémně rychlé a přesné osy řad HN, HL a HG. Všechny tyto produkty zapadají do jednotného ovládacího konceptu a jejich fungování lze jednoduše propojit pomocí softwaru WAS do jednoho efektivního celku.

MSV 2014
Pro další informace o těchto i dalších produktech z široké nabídky firmy STASTO nás navštivte během MSV 2014 v hale V na stánku číslo 128, kde se na Vás již tradičně budou těšit známé tváře. Máme pro Vás připraveno několik funkčních exponátů, všechny jsou kombinací různých produktů z naší nabídky. Rádi Vám je předvedeme a ukážeme přímo v akci jejich efektivitu i jednoduchost při ovládání.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Váš STASTO Team
 

 
Publikováno: 21. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1827 článek mě zaujal 360
Zaujal Vás tento článek?
Ano