Rosler MURR2 Schunk

Spolehlivá diagnostika i v náročných podmínkách

Na letošním MSV nebude tradičně chybět ani firma Ahlborn, která představí i s praktickými ukázkami nejmodernější zařízení z oboru přesné diagnostiky a defektoskopie. Mezi ně patří např. infračervené kamery Fluke, Datalogger ALMEMO nové generace či IR teploměry.

 

Datalogger ALMEMO 710 prezentuje novou generaci přístroje Datalogger V7. Disponuje 10 měřicími vstupy pro všechny analogové i digitální D6 a D7 ALMEMO snímače. Nové digitální D7 snímače pracují s plně digitálním rozhraním pro rychlý sériový přenos dat a rozšiřují dosavadní systém o mnoho nových funkcí. Měřicí rozsahy D7-konektorů (v konektoru lze naprogramovat až 10 kanálů pro měřené a funkční hodnoty) jsou nezávislé na měřicím přístroji a mohou být libovolně rozšířeny. To umožňuje použití převážně vícenásobných čidel a připojení kompletních cizích přístrojů. Všechny připojené D7 snímače jsou vybaveny vlastním procesorem a pracují paralelně s frekvencí specifickou pro dané čidlo. Individuálně lze nastavit časy odečtu hodnot rychlých a pomalých čidel. Měřené hodnoty a funkce jsou zobrazeny na velkém 5,7“ dotykovém grafickém displeji a získaná data ukládána do 8 MB flash paměti, nebo na SD kartu. Napájení přístroje zajišťují dva lithiové akumulátory o celkové kapacitě 13,8 Ah. V režimu rychlonabíjení je dobíjecí doba 3 h.
IR termokamery Fluke nabízejí přesné měření až ze vzdálenosti 20 m a možnost výsledky analyzovat rovnou nebo protokol odeslat bezdrátově z místa měření. Pomocí bezdrátových modulů CNX lze zachytit až 5 dalších měření. Náhledy jsou k dispozici v reálném čase na odolném 3,5" barevném dotykovém LCD displeji. Rozsah měření teploty (podle jednotlivých modelů) je od -20 až po +1200 °C.
Kamery, jejichž konstrukce vydrží pád ze 2 m, umožňují ovládání jednou rukou a díky laserové technologii se lze s vysokou přesností zaměřit na cíl (červený bod laseru potvrdí, na co je kamera zaostřena). Unikátní funkcí je systém ostření IR-OptiFlex. Nabízí pohodlí automatického ostření a snadného ovládání i flexibilitu ručního ostření v jednom. Jako jediná infračervená kamera v oboru nabízí díky vlastní technologii IR-Fusion možnost zaznamenávat automaticky ostřené video ve viditelném i infračerveném spektru, a patentovaná technologie umožňuje sloučit digitální a IR snímky do jediného obrázku pro přesné zdokumentování problematických oblastí.
K dalším stěžejním produktům letošní expozice Ahlbornu v Brně patří vizuální IR teploměry Fluke VT. Pomáhají detekovat problémy okamžitě obdobně jako klasické termokamery, ale oproti nim je jejich významnou výhodou nižší pořizovací cena, přičemž pro určité aplikace jsou nástrojem, který technikům prokáže stejné služby. Infračervené měření teploty lze využít hlavně při kontrolách tepelného zisku a tepelného zatížení a vyhledávání poruch - problémů horkých nebo studených míst, netěsnosti potrubí apod.

www.ahlborn.czwww.termokamery.cz
 

 
Publikováno: 21. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1708 článek mě zaujal 398
Zaujal Vás tento článek?
Ano