Rosler MURR2 Schunk

ELECTRON - to nejlepší z elektrotechniky

Ve dnech 12. – 15. dubna 2011 zvou organizátoři všechny odborníky i zájemce z řad široké veřejnosti na elektrotechnický veletrh ELECTRON do Pražského veletržního areálu Letňany.   

 

Odborná i laická veřejnost se může na veletrhu těšit na kvalitní zastoupení firem jednotlivých oborů, zajímavý odborný doprovodný program, na aktuální témata a bohatou nabídku doprovodných akcí a soutěží.
Doprovodný program je organizován ve spolupráci s odbornými organizacemi, partnery veletrhu, ale i samotnými vystavovateli a bude probíhat po celou dobu veletrhu.
Se společnosti SMA Czech Republic mohou návštěvníci soutěžit o špičkový FV střídač SUNNY BOY 3000TL. Jde o beztransformátorový střídač nové generace, který dosahuje účinnosti 97 % a je vybaven pro Bluetooth komunikaci. „Po celém světě slouží již kolem půl miliónu střídačů této řady, stvořené pro řízení malých střešních elektráren. Srdečně proto zvu všechny na náš stánek 1C16 a přeji hodně štěstí při slosování, “ uvádí David Řeháček, výkonný ředitel SMA Czech Republic.
V současnosti je spojována s energetikou bezesporu elektromobilita. S elektrokoly, dobíjecími stanicemi či elektromobily se budeme v budoucnu podle expertů setkávat stále častěji nejen ve světě, ale i u nás. Na veletrhu ELECTRON najdou zájemci všechny potřebné informace, a také budou mít možnost si e-produkty vyzkoušet. Jízda na novém fenoménu - elektrokole je nesmírně zábavná, ekonomicky velmi výhodná a především rychlá forma dopravy. S nástupem lithiových baterií zásadním způsobem klesla hmotnost a vzrostl dojezd elektrokol. Zájem o elektrokola v posledních 5 letech  rapidně roste v celé Evropě i ve světě. Elektrokola akcentují přednosti jízdních kol (minimální provozní náklady, rychlost pohybu zejména v městském provozu, nízká váha a operativnost) tím, že odstraňují zvýšenou fyzickou zátěž při jízdě v kopcovitém terénu. Koncept kombinace lidské síly a elektrické energie v individuální dopravě může mít zásadní vliv na kvalitu životního prostředí v hustě osídlených městech, stejně jako blahodárný účinek na zdraví obyvatel díky snižování civilizačních chorob způsobovaných inaktivitou.
Zajímavostí pro návštěvníky bude elektromobil CITROËN C-ZERO s nulovými emisemi CO2, který naleznete na expozici Pražské energetiky. K vidění budou také nabíjecí stanice ePoint, elektroskútr či elektrokola. Návštěvníci, kteří se chtějí dovědět víc o vozech na elektrický pohon a možnostech jejich nabíjení, mohou ve čtvrtek 14. dubna v době od 12 do 16 h využít konzultace se specialisty z PRE a se společnostmi Citroën a ABB.
Dalším zástupcem elektromobility na veletrhu je firma E.ON, která společně s Mercedes-Benz a dodavatelem kabelů Lapp Kabel představí poprvé v rámci českých veletrhů electric drive smart ed, který v současné době nově jezdí po Praze v barvách pražské záchranné služby nebo pražské zoologické zahrady. LAPP KABEL bude mít kromě elektromobilu ve své expozici také 50letého oslavence - nejznámější a nejúspěšnější ovládací kabel ÖLFLEX®. Návštěvníci se mohou přenést do padesátých let a to především díky rozesmáté Marilyn Monroe ve sportovním veteránu Mercedes-Benz. Představen bude samozřejmě široký sortiment výrobků firmy se zaměřením na novinky a produkty pro obor klasické i zelené energetiky.
Širokou veřejnost určitě zaujme možnost získat více informací o problematice inteligentních domů – tedy domů s inteligentní elektroinstalací. Ta se na rozdíl od klasické liší tím, že ji tvoří jeden centrální mozek, díky kterému mohou majitelé řídit dům dle nastavených parametrů. Ovládat lze topení, jednotlivá světla nebo různé světelné scény, jakékoliv elektrické spotřebiče, žaluzie, bazén, zavlažování zahrady, ale třeba i hudební systém či televizi a video. Na světě existuje několik výrobců těchto systémů a jeden z nich je česká společnost Teco, kterou mohou návštěvníci najít v hale číslo 6, expozice A1. Teco patří již několik desetiletí k předním světovým výrobcům automatů pro řízení průmyslových aplikací a tyto zkušenosti zúročila před několika lety tvorbou vlastního systému inteligentní instalace Foxtrot, který se během pár let podařilo úspěšně nasadit do domů i mnoha komerčních budov v Evropě i Asii.
Svými úspěchy se mohou pochlubit také studenti z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií z VUT v Brně. Fakulta představí na veletrhu nový rentgenový přístroj SCIOX 2.0, který je schopný pořídit rentgenové a CT snímky. Jde o jedinečnou koncepci přenosného CT. Přístroj bude vystavován i na mezinárodní soutěži Intel ISEF v Los Angeles.
Návštěvníci veletrhu určitě také ocení nahlédnutí do problematiky Smart Meteringu, který bude na programu druhý den veletrhu, tj. 13. dubna. Odborníci se zaměří především na otázky, co by měl přinést Smart Metering uživatelům, jaké legislativní kroky zavedení Smart Meteringu provází a jaké příležitosti mohou čeští výrobci v této oblasti využít.
Podle odborníků z EU má do roku 2030 pocházet více než polovina elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Slunce, voda, biomasa a vítr jako obnovitelné zdroje energie budou proto tématem přednášek a diskuzí v rámci Dne obnovitelných zdrojů energie první den veletrhu, tedy 12. dubna. Odborníci také poradí, jak řešit dopady legislativních změn ve fotovoltaice. Finančně-právní seminář se bude zabývat důsledky „srážkové daně“, zrušení podpory pro pozemní a ostrovní systémy a dalšími změnami v tomto oboru. Celý blok je podpořen odbornými organizacemi - Česká agentura pro obnovitelné zdroje energie, Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Hnutí Duha, CZ BIOM, Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů nebo Česká společnost pro větrnou energii. Na letošním ročníku návštěvníci mohou vidět z tohoto oboru firmy jako jsou Delta Energy Systems GmbH, Fronius ČR, První Elektro, SMA Czech Republic a mnoho dalších.
Za návštěvu stojí určitě i stánek Eaton Elektrotechnika, na kterém bude instalována expozice historického vývoje produktů. Ústředním motivem stánku bude letos robot – nový maskot společnosti. Jednotlivé části maskota tvoří elektrokomponenty Eaton Elektrotechnika, jako např. jistič na jeho hrudi. Eaton letos založila oborový portál pro elektrikáře Profi Klub Elektrotechniků, o kterém se mohou návštěvníci dovědět více právě na stánku společnosti 2A11.
Na veletrhu čeká návštěvníky také několik soutěží o zajímavé ceny. Soutěž „Vyšroubujte si úsporné LED světelné zdroje“ pořádá PRE ve spolupráci se společností OSRAM v hale 2D, stánek číslo 2. Úkolem každého soutěžícího bude ve stanoveném časovém limitu vyměnit klasické žárovky za úsporné. Každý, kdo úkol zvládne za daný čas si domů odnese kompaktní zářivku ze sortimentu OSRAM. Soutěžící mohou také vyhrát předplatné odborných časopisů mediálních partnerů soutěže a na každého účastníka čeká překvapení od společnosti PRE.
Z doprovodných programů dále představíme oblasti jako IP telefonie ve zdravotnictví, novinky v elektronických součástkách nebo bezpečnosti práce. Na své si přijdou také zájemci o nanotechnologie nebo mikroelektroniku a mnoha dalších.
 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 3034 článek mě zaujal 637
Zaujal Vás tento článek?
Ano