Rosler MURR2 Schunk

Kompaktní soustruh Vertical VT 250 v nových verzích

Nejnovější verzi svého svislého soustruhu Vertical VT 250 s poháněnými nástroji, osou Y a přímým pohonem vřetena představila společnost Emco. Ve spolupráci s Emco Magdeburg byla zmíněná produktová řada rozšířená o další dvě verze tohoto zařízení.   

 

Výrobce charakterizuje soustruh Emco Vertical VT 250 jako kompaktní, výkonný stroj, vyvinutý a vyrobený s důrazem na design a cenu, který je „vstupenkou do vertikálního obrábění za atraktivní ceny“. Tento stroj si již získal uznání svými provozními vlastnostmi a to zejména vysokou produktivitou, vysokou opakovatelnou přesností a velice dobrou provozuschopností.

Samozaváděcí systém šetří čas a náklady

Verze VT 250 M (ISM) má poháněné nástroje a přímý pohon vřetena, verze VT 250 MY (ISM) navíc obsahuje osu Y. Díky použití přímého pohonu vřetena na místo řemenového pohonu lze dosáhnout výkonu pohonu až 29 kW. Soustruh VT 250 MY s osou Y nabízí pohyb 180 (+/- 90) mm a podle výrobce obstojí při porovnání s jakýmkoli jiným soustruhem – nejen v ceně, ale i v parametrech, které za ni nabízí.
Soustruh je vybaven vlastním odolným integrovaným zaváděcím systémem. Má integrovaný pick-up systém a samozaváděcí systém obráběných částí s průměrem až do 200 mm, což velice šetří čas a dodatečné náklady spojené s obsluhou a programováním plně automatizovaného stroje. Není dále nutné vyrovnávat obráběné součásti a upravovat nastavení stroje, což způsobuje odstávku stroje a ušlý zisk. VT 250 je také standardně dodáván s posuvným pásem na který lze umístit až 24 obráběných součástí. Posuvný pás přemisťuje obráběné součásti do vyzvedávací pozice. Vertikální vřeteno s vysokým výkonem provádí operace otáčení, vrtání a obrábění velice snadno. Pevná struktura stroje zajišťuje splnění veškerých požadavků kladených na soustruhy, které mají pracovat v sériové výrobě. Tento soustruh je určen pro použití v lehkých i těžkých podmínkách. Stroj je vybaven speciálně upravenou kladkou a je tedy vhodný pro soustružení a obrábění jak malých tak větších a těžších dílů. Robustní vodicí lišty a zakončovací patky garantují vynikající stabilitu i při větších objemech obráběných dílů.

 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 3611 článek mě zaujal 718
Zaujal Vás tento článek?
Ano