Rosler MURR2 Schunk

Nejúspornější a „nejčistší“ rodinný vůz s benzínovým motorem

Automobilka Ford Motor Company již nyní oznámila, že v příštím roce uvede na trh novou verzi Focusu 1,0 EcoBoost – první na evropském trhu prodávaný rodinný vůz se zážehovým motorem, který má emise CO2 pod 99 g/km.

 

Nový litrový Focus EcoBoost s kombinovanou spotřebou jen 4,3 l/100 km se stane nejen historicky nejúspornějším benzínovým modelem značky, ale zároveň také nejúspornějším vozem ve své třídě. Pohon bude zajišťovat speciálně kalibrovaná verze motoru ve variantě 74 kW. Díky turbodmychadlu s nízkou setrvačností, dělené chladicí soustavě a přímému vstřikování paliva poskytuje tříválcový EcoBoost překvapivou dynamiku. Nová verze Focusu bude disponovat úspornými technologiemi ECOnetic od systému Stop-Start přes inteligentní rekuperační dobíjení, aktivní masku chladiče až po ukazatel EcoMode, který řidiči pomáhá vypěstovat si efektivnější styl jízdy, a speciálními pneumatikami s velmi nízkým valivým odporem.
Motor 1,0 EcoBoost se stal vítězem ankety „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku) v letech 2012 i 2013 a byl na trh uveden v loňském roce v modelech Fiesta, B-Max, C-Max a Grand C-Max. Jen pro zajímavost - Focus s tímto motorem je výkonnější než Focus 1,6 l z doby před méně než deseti lety, ale přitom úspornější a produkuje o 47 % méně emisí CO2.
Díky nízkým emisím bude majitel nového Focusu 1,0 EcoBoost moci využívat různých úlev. Třeba ve Velké Británii bude osvobozen od silniční daně, ve Francii zase dostane významnou slevu na dani z nově registrovaných automobilů.
 

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 2195 článek mě zaujal 443
Zaujal Vás tento článek?
Ano