Rosler MURR2 Schunk

Padělaná VIN u strojů

Dle vyjádření společnosti Cebia, byly zaznamenány případy předělávání identifikátorů už i u stavebních strojů. Je proto doporučováno odbornou fyzickou prohlídku před pořízením stavebních a zemědělských strojů, ale i vysokozdvižných vozíků nebo obytných přívěsů. 

 

Budoucímu majiteli s takto upraveným VIN kódem jinak hrozí zabavení stroje policií, pokud se prokáže, že pochází z trestné činnosti.
„Předělávání identifikátorů, jako je například ražba VIN na rámu vozidla, je častou praktikou u osobních, užitkových i nákladních automobilů. Podvodníci se takto snaží legalizovat a prodat odcizená auta. Pro ilustraci - naší důkladnou fyzickou prohlídkou neprojde 21 % kontrolovaných vozidel,“ říká Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „V poslední době se však začínají množit i případy nelegálního předělávání strojů, která mají VIN. Zájemce o takový stroj získá 100% a garantovanou jistotu, že není nelegálně předělaný, jen pokud si ho před koupí nechá odborně fyzicky zkontrolovat,“ doplňuje Martin Pajer.
Cebia používá pro fyzické kontroly identifikátorů vozidel nejmodernější nedestruktivní technologie. Jednou z novinek, které se při této fyzické kontrole využívá, je Cebia MAGNET SET, jejíž pomocí lze odhalit nepříslušné sváry na karoserii vozidla. Padělaná vozidla mají totiž většinou změněné VIN kódy nebo jsou sestavovány z více kusů kradených nebo havarovaných vozidel. Důsledkem je, že mají více nebo méně odborně zamaskované svary tam, kde nemají být.
 

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 2368 článek mě zaujal 428
Zaujal Vás tento článek?
Ano