Rosler MURR2 Schunk

Volkswagen představil novou vlajkovou loď - Golf R

Nejde o první model Golfu, který automobilka v letošním roce představila. Během prvních šesti měsíců debutovaly nové modely Golf GTI, Golf GTD, Golf Variant a Golf TDI BlueMotion. Produktové portfolio modelové řady Golf nyní završuje představení vlajkové lodi – nového Golfu R.

 

Novinka je vybavena celou řadou individualizovaných a exkluzivních prvků, jako jsou nově navržené nárazníky, boční prahy, 18“ kola z lehké slitiny, sériově dodávané bi-xenonové světlomety s nově koncipovaným diodami LED pro denní svícení (ve tvaru dvojitého U), zadní LED světlomety nebo výfuková soustava s celkem čtyřmi chromovanými koncovkami. Všechny úpravy, včetně sportovních sedadel, podtrhují „erku“ charakter sportovního vozu.
Světlá výška nově nastaveného sportovního podvozku je snížena o 20 mm a poprvé je kompletně vypínatelný stabilizační systém „ESC Sport“. Mezi nejdůležitější prvky výbavy na přání patří zdokonalená adaptivní regulace podvozku DCC včetně voliče jízdních režimů s novým módem Race.
Srdcem kompaktního modelu je nově konstruovaný motor TSI o výkonu 221 kW, který je o 22 kW výkonnější, ale až o 18 % úspornější, než jeho předchůdce. Letošní Golf R stejně jako jeho předchozí tři generace přenáší hnací sílu motoru přeplňovaného turbodmychadlem na vozovku prostřednictvím trvalého pohonu všech kol. Jde o nejnovější verzi systému 4MOTION s pátou generací spojky Haldex.
S ručně řazenou převodovkou zrychlí Golf R z klidu na 100 km.h-1 za 5,1 s, tím se zlepšil oproti svému předchůdci o 0,6 s. S automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG to zvládne dokonce za 4,9 s. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km.h-1. Navzdory této jízdní dynamice a vyššímu výkonu motoru byla spotřeba paliva snížena v porovnání s předchůdcem z 8,5 na 7,1 l/100 km. Hodnota emisí CO2 klesla ze 199 na 165 g/km.
A kdy se budeme moci setkat s tímto žhavým modelem? Dle vyjádření výrobce již nyní ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.
 

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 2197 článek mě zaujal 441
Zaujal Vás tento článek?
Ano