asseco Aimtec murr

PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata svých logistických center

Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra, která budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem zvýšení efektivity skladování.

 
S implementací digitálního dvojčete v logistickém provozu má již PST CLC Mitsui-Soko zkušenosti. Vloni ho nasadila u svého zákazníka Philip Morris ČR v Kutné Hoře, kde zajišťuje interní logistiku. Digitální dvojče tam bylo implementováno na sklad hotové výroby a na sklad přímého materiálu. Vzhledem k tomu, že se projekt osvědčil a přinesl výsledky, PST CLC Mitsui-Soko tam bude nasazovat digitální dvojčata do dalších skladů. Kromě toho však připravuje implementaci digitálních dvojčat také ve svých logistických centrech, od čehož si slibuje výrazné úspory.

Efektivní automatizované řízení směn ve skladech

Digitální dvojčata v logistických centrech PST CLC Mitsui-Soko zajistí efektivní řízení směn ve skladech z pohledu zaměstnanců i techniky.

„Digitální dvojče umožňuje mnoho jednoduchých automatizovaných možností řízení činnosti směny. V červnu jsme zahájili monitoring, na základě kterého určíme, kde bude digitální dvojče nejpřínosnější. První implementace budou pravděpodobně ve skladech v Mošnově a v Úžicích,“ uvádí Petr Kotora, ředitel logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Doplňuje, že samotná implementace pak proběhne v druhé polovině fiskálního roku.

Úspory lidských zdrojů i nákladů

Nasazení digitálních dvojčat se vyplatí ve velkých i menších skladech. Všude tam, kde jsou vykonávány složitější procesy.„Očekáváme úspory lidských zdrojů i nákladů. Ve výkonově složitějších skladech byl vedoucí střediska a pod ním pracovali vedoucí jednotlivých úseků. Nasazením digitálních dvojčat vidíme práci ve skladech v reálném čase, není tedy potřeba reakce jednotlivých vedoucích úseků, vše může efektivně řídit jeden člověk, který může přesouvat pracovní síly podle aktuálních potřeb,“ vysvětluje Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, který je členem představenstva Svazu spedice a logistiky ČR.

On-line vyhodnocování provozu flotil

Doplnil, že digitální dvojčata se vyplácejí ve skladech i v členitých výrobních provozech. Manažer vidí na jedné obrazovce pohyb osob i manipulační techniky v reálném čase, má přehled o tom, kde jsou případné problémy a kde jsou nevytížení pracovníci.

„Do systému digitálního dvojčete zapojíme i naše vozíky. Budeme mít přehled o jejich pohybech i vytížení. Chceme online vyhodnocovat najeté motohodiny a techniku v případě potřeby přesunovat tak, aby flotily byly využity optimálně,“ doplňuje Vít Votroubek.
 
Publikováno: 29. 8. 2023 | Počet přečtení: 770