murr Schunk

Moderní interpretaci legendy

Po modelu Alpine A110 Tour de Corse 75, který byl odhalen v roce 2022, je nyní na řadě limitovaná série A110 San Remo 73, která vzdává hold slavné rallyové minulosti značky.

 
Novou edicí Alpine oslavuje 50. výročí historického okamžiku značky v motoristickém sportu. Jde o vítězství v rallye San Remo a také titul v poháru konstruktérů pro Alpine v mistrovství světa v rallye. I když je odkaz na minulost jasný a pocta jednoznačná, je tato číslovaná série 200 kusů především osobitá.

Tato limitovaná série, inspirovaná legendárním vozem Alpine A110, který v roce 1973 zvítězil v Rallye San Remo, se vyznačuje moderním designem v kombinaci s agilitou a výkonem díky zábavnému naladění podvozku a motoru o výkonu 300 koní. Alpine A110 San Remo 73 se vyznačuje jedinečnou kombinací designu zvenčí i zevnitř.

Díky nové karoserii v původní modré barvě Caddy, černým střešním obloukům a červeně tónované karbonové střeše limitovaná série reinterpretuje legendární livrej historické berlinette z roku 1973. Tematický podpis "San Remo 73" na kapotě, dveřích a zadním nárazníku doplňuje černobílá grafika na dveřích. Tu doplňují 18palcová bílá kola Grand Prix, antracitové brzdové třmeny Brembo, černě tónovaná přední světla, černá loga a monogramy Alpine na blatnících.

Kabina je čalouněna mikrovláknem, které je zvýrazněné šedým prošíváním, jsou zde skořepinová sedadla Sabelt Racing s výšivkou s motivem mistra světa z roku 73 a jsou připravena pro montáž šestibodového bezpečnostního pásu. Sportovní atmosféru dotvářejí sportovní pedály, hliníková opěrka nohou spolujezdce a podlahové rohože Alpine. Výplně dveří jsou zdobeny dvěma černobílými tematickými pruhy.Exkluzivní model Alpine A110 San Remo 73 je celosvětově omezen na 200 kusů a bude opatřen plaketou "Limitovaná edice A110 San Remo 73" očíslovanou od 1 do 200. Limitovaná edice bude mít také bohatou výbavu, včetně vysoce výkonného brzdového systému, aktivního sportovního výfuku, elektricky sklopných zpětných zrcátek a elektrochromatického zpětného zrcátka, zadních, předních parkovacích senzorů a couvací kamery, jakož i audiosystému Focal a telemetrie Alpine.

V České republice je možné vůz objednat v síti Alpine od dnešního pátku 17. března od 9:00 hodin.
 
Publikováno: 17. 3. 2023 | Počet přečtení: 117