IBM Rosler murr Schunk

Porsche mezi monitory

Značky Porsche Design a AGON by AOC představily nový 27palcový (68,6 cm) prémiový herní monitor PD27S s designem inspirovaným prvky sportovního vozu Porsche. Podobně jako tyto legendární vozy nabízí monitor špičkové technické parametry ve své kategorii.

 
Monitor má stojan z pískovaného hliníku s robustní a funkční konstrukcí a unikátním tvarem, který připomíná volant a paprsky kola sportovního vozu. Čistý, aerodynamický design modelu PD27S se vyznačuje zkosenými plochami na zadním krytu a bocích, v souladu s funkčním uspořádáním vnitřních komponent. Kovové vložky ze síťoviny – podobné sání vzduchového chlazení v autě – ukrývají reproduktory na bočních stranách, přičemž tyto sekce jsou nepřímo podsvíceny přizpůsobitelným RGB osvětlením (Light FX) pro zvýšení dynamiky.Exkluzivní design monitoru je spojen s odbornými znalostmi expertů na displeje značky AGON by AOC pro dosažení maximálně věrného obrazu, monitor je vybaven plochým IPS (AAS) panelem pro vysokou přesnost barev a široký barevný gamut. Monitor s obnovovací frekvencí 165 Hz přetaktovanou na 170 Hz, dobou odezvy 1 ms Grey-to-Grey díky působivé a živé reprodukci barev 10bitového IPS panelu pokrývá PD27S 95 % gamutu DCI-P3 a téměř kompletní (z 99 %) gamut RGB, což mu umožňuje vynikat ve všech úlohách kritických na barevné podání. To je navíc umocněno certifikací DisplayHDR 400 a schopností displeje dekódovat a reprodukovat obsah s vysokým dynamickým rozsahem ve filmech, videích i hrách.

Díky svému ostrému rozlišení QHD (2560 x 1440) na 27palcové úhlopříčce má PD27S vysokou hustotu pixelů (109 ppi) a QHD rozlišení umožňuje dosáhnout vysokých snímkových frekvencí a zároveň ostrosti. Obnovovací frekvence 165/170 Hz a doba odezvy 1 ms GtG zajišťují plynulý pohyb při rychlém zobrazování, díky technologii Adaptive-Sync podporuje proměnnou obnovovací frekvenci, která eliminuje artefakty, jako je trhání a zadrhávání obrazu.Ergonomický stojan nabízí možnost otáčení displeje kolem osy, výškové nastavení až o 150 mm a také volitelné nastavení sklonu a natočení.

PD27S není ale podle jeho tvůrců jen elegantní herní monitor, ale také špičkový všestranný „pracant”. Díky 4portovému rozbočovači USB 3.2 k němu lze snadno připojit řadu dalších zařízení, jako jsou klávesnice, myši nebo externí disky, což zredukuje obvyklou změť kabelů. O kvalitní audiovýstup se stará dvojice 5W reproduktorů vylepšených o digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení DTS (Digital Theatre System), které zajišťují čistý a bohatý zvuk.
 
Publikováno: 23. 8. 2022 | Počet přečtení: 788