rosler murr Schunk

U Plzně vznikne nová továrna dodavatele v automobilovém průmyslu

V průmyslové zóně v Nýřanech u Plzně vybuduje Pannattoni nové prostory o velikosti celkem 36 400 m2 na míru pro americkou firmu Shape Corporation, která plánuje přesunout svůj provoz ze současných prostor na Borských polích a rozšířit výrobu deformačních zón.

 
Začátek výroby je plánován na první polovinu roku 2023 a v plném provozu bude v Nýřanech pracovat až 700 zaměstnanců.

„Automobilový průmysl prochází revolucí, některé disciplíny však zůstanou stále aktuální i po konci spalovacích motorů. Jednou z nich je bezpochyby bezpečnost pasažérů,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Součástí dohody, kterou zprostředkovala poradenská společnost Colliers International, je výpočet uhlíkové stopy projektu od začátku výstavby, aby investor mohl minimalizovat dopady na klimatické změny. Nová moderní hala v areálu Panattoni Park Pilsen West II vybudovaném na území brownfieldu po bývalých černouhlených dolech tak bude splňovat přísné požadavky v rámci ekologické certifikace BREEAM.„Transakce patřila za první pololetí mezi největší na českém trhu. Jednalo se o velmi technicky náročný projekt, vzhledem ke specifickým požadavkům Shape, která se stane prvním nájemcem nově vznikajícího průmyslového parku Panattoni Park Pilsen West II, na němž obě strany pracovaly více než rok. Bylo důležité důkladně vyřešit všechny detaily těchto výrobních prostor,“ říká Lucie Strýčková, Associate z Oddělení průmyslových pronájmů společnosti Colliers.
 
Publikováno: 23. 8. 2022 | Počet přečtení: 438