rosler murr Schunk

Renault přichází s novými modely

Značka Renault získala loni za model Kangoo Van titul „International Van of the Year 2022“, nyní uvádí na český trh další zástupce této modelové řady. Jde o osobní model Kangoo a užitkový Kangoo Van E-Tech s elektrickým pohonem.

 
Nově uvedené modely doplňují kompletně obnovenou řadu užitkových a velkoprostorových vozidel Renault.

Kangoo – elegantní jako osobní vůz

Zcela nové Kangoo je rafinovanější díky plně integrovaným bočním oknům, lesklým černým prvkům a 17" hliníkovým kolům. Interiér se chlubí novou přístrojovou deskou a chromovanými doplňky. V porovnání s předchůdcem má mít vylepšené odhlučnění.

Pochlubit se může bezkonkurenčním přístupem zepředu díky dveřím otevíraným do 90°. Přístup k zadním sedadlům je také jednodušší díky 615 mm širokým bočním posuvným dveřím. Také zadní sedadla jsou nejprostornější na trhu a nabízí tři plnohodnotná sedadla. Objem zavazadelníku činí 775 litrů v 5místné konfiguraci až 3500 litrů při sklopených sedadlech včetně sedadla spolujezdce. Délka zavazadlového prostoru za druhou řadu je 1,03 m, se sklopenou druhou řadou 1,88 m a se sklopeným sedadlem spolujezdce 2,70 m.Nové Kangoo má být bezpečnější při řízení a snazší při parkování díky standardní nabídce široké palety asistenčních systémů. Je vybaveno benzinovým motorem 1,3 TCe FAP (100 a 130 k) a naftovým motorem 1,5 Blue dCi (95 a 115 k) se 7stupňovou automatickou převodovkou EDC nebo 6stupňovou manuální převodovkou.

Elektrický Kangoo Van E-TECH

Renault je průkopníkem elektromobility a nové Kangoo Van E-Tech představuje to nejlepší z know-how značky v oblasti elektromobilů. Díky nové lithium-iontové baterii o využitelné kapacitě 45 kWh nabízí dojezd až 300 km v cyklu WLTP. Baterie je umístěna pod podlahou vozidla, aby nesnižovala kapacitu nákladového prostoru.

Elektrické Kangoo je vybaveno motorem o výkonu 90 kW a točivém momentu 245 Nm. Klasické hydraulické brzdění je doplněno o systém adaptivního regenerativního brzdění (ARB), který maximalizuje množství rekuperované energie nezávisle na zvoleném režimu.

Pro dobíjení baterie jsou v nabídce tři typy nabíjecích zařízení. Standardně je vybaven třífázovou 11kW nabíječkou pro všechny typy domácího nabíjení. Za příplatek je k dispozici 22 kW nabíječka pro rychlé nabíjení ve veřejných nabíjecích stanicích a také 80 kW nabíječka pro rychlé nabíjení na stejnosměrný proud, umožňující dosáhnout dojezdu 170 km za 30 minut. Vozy vybavené 22kW a 80kW dobíjecími systémy mají baterii vybavenou systémem vodního chlazení. Baterii lze dobít z 15 % na 100 % za 3 h 50 minut při použití wallboxu o výkonu 11 kW.Nové elektrické Kangoo Van E-Tech má stejné praktické vlastnosti jako jeho dvojče se spalovacím motorem, tedy až 3,9 m3 nákladového prostoru (4,9 m3 v prodloužené verzi, která bude k dispozici na podzim 2022), 600 kg užitečného zatížení (800 kg u prodloužené verze) a může utáhnout přívěs o hmotnosti 1500 kg. Novinky se vyrábí ve Francii a na českém trhu se začaly prodávat letos v červenci.
 
Publikováno: 5. 8. 2022 | Počet přečtení: 293