rosler murr Schunk

Nové servery HPE s procesorem Ampere

Společnost Hewlett Packard Enterprise se stala prvním dodavatelem serverů vybavenými procesory firmy Ampere. Nové řešení, které bude dostupné na podzim letošního roku, přinese poskytovatelům služeb a podnikům agilní a rozšiřitelné výpočetní základy podporující inovace.

 
Nový server HPE ProLiant RL300 Gen11, který bude k dispozici ve 3. čtvrtletí 2022, bude prvním ze série serverů HPE ProLiant RL Gen11, které poskytují výpočetní výkon nové generace s vyšší energetickou účinností prostřednictvím cloudových nativních procesorů Ampere Altraand Ampere Altra Max.

„Poskytovatelé služeb a digitální organizace se připravují na další velké budování výpočetní infrastruktury. Chápou, že agilita, flexibilita a inovace začíná u výpočetních zařízení,“ řekl Neil MacDonald, výkonný viceprezident a generální ředitel společnosti HPE Compute a dodává: „Uvědomuji si, že tradiční ODM boxy to na trhu, který vyžaduje výkon, spolehlivost, bezpečnost a kontrolu, nemohou splnit. Proto jsme se rozhodli vstoupit do hry společně s firmou Ampere.“

Na základě 30letého vedoucího postavení v poskytování výpočetních inovací nyní společnost HPE rozšiřuje svá automatizovaná, bezpečná a všestranná výpočetní řešení na rychle rostoucím trhu poskytovatelů služeb a také do podniků, které využívají cloudově nativní vývoj.

Inovované HPE řešení poskytují vysoký výkon a energetickou účinnost pro podporu široké škály vyvíjených aplikací a použití. Nové servery HPE ProLiant RL Gen 11 obsahují jednu patici, která může obsahovat až 128 jader na soket pro škálovatelné výpočetní úlohy. Servery jsou ideální pro zákazníky, kteří nabízejí digitální služby, streamování médií, sociální platformy, e-commerce, finanční, on-line a cloudové služby, jako jsou IaaS, PaaS a SaaS.

Prvním uživatelem serverů HPE ProLiant RL se stala společnost CloudSigma, cloudový poskytovatel IaaS a PaaS s pokročilými hybridními hostingovými řešeními, které přinášejí ekonomice digitalizaci. Firma nabízí vysoce dostupné, flexibilní cloudové servery podnikové třídy a cloudová hostingová řešení v Evropě, USA, APAC a na Středním východě ve více než 20 místech. Je jedním z nejvíce přizpůsobitelných poskytovatelů cloudu na trhu, který organizacím dává plnou kontrolu nad jejich cloudem a eliminuje omezení týkající se toho, jak uživatelé využívají své výpočetní prostředky.„S novými servery HPE ProLiant RL300 Gen11 využívající procesory Ampere jsme schopni nabídnout lepší cenový výkon v klíčových odvětvích, jako je umělá inteligence, strojové učení či služby pro zpracování dat. Zlepšená energetická účinnost pro nás zároveň znamená, že toho všeho je dosaženo s výrazně nižším dopadem na životní prostředí,“ řekl Robert Jenkin, generální ředitel společnosti CloudSigma.
 
Publikováno: 4. 8. 2022 | Počet přečtení: 305