rosler murr Schunk

Stellantis na Caravan Salon v Düsseldorfu

Již 61. ročník veletrhu Caravan Salon se bude konat v Düsseldorfu od 26. 8. do 4. 9. 2022. Jde o nejvýznamnější veletrh obytných automobilů a karavanů v Evropě. Mezi 600 vystavovateli nebude chybět stánek koncernu Stellantis.

 
Více než 600 firem v 16 pavilonech je důkazem rostoucího zájmu o toto odvětví. Pro výrobce i kupující obytných automobilů a karavanů v Evropě se jedná o zcela zásadní událost.

Stánek skupiny Stellantis se bude rozkládat na ploše 500 m2 v hale 16 (D42) a vůbec poprvé se jedná o multibrandovou expozici zahrnující značky skupiny od Fiat Professional, Citroën přes Peugeot až po Opel. Toto bezprecedentní rozhodnutí je založené na přesných strategických komunikačních zásadách, které odrážejí positioning nazvaný „Rodina pro rodiny“.

Rodina produktů, která se v loňském roce rozrostla v návaznosti na fúzi skupin FCA a PSA, představuje možnost rozšíření a doplnění nabídky. Fiat Professional i Citroën jsou tradičními hráči v tomto odvětví. Pro Peugeot jde o příležitost vrátit se na rychle rostoucí trh. Pro značku Opel to představuje debut v sektoru menších dodávek, který se v poslední době proměnil a má nyní mladší uživatele, než je průměr, s menšími nároky na prostor a omezenější kupní silou.

Díky čtyřem rozdílným značkám může nyní Stellantis vyhovět všem potřebám rodin, které používají obytné automobily. Tito zákazníci navštíví veletrh, aby se seznámili s posledními trendy a novinkami na neustále se rozšiřujícím trhu. Tento růst se během pandemie zvýšil, a to v důsledku větší pracovní flexibility dané novými, všeobecně osvojenými pracovními návyky (práce z domova apod.). Dále se také zvýšila atraktivita dovolených trávených v rámci rodiny, v klidnějších lokalitách a v kontaktu s přírodou.Na základě těchto faktů se zrodilo rozhodnutí postavit silně inspirativní stánek připomínající emotivní hodnoty svobody, nezávislosti a chuti objevovat. Převaha zelené a hnědé barvy, dřevitý odstín výstavních ploch a fotografie fascinujících míst vytvářejí bezprostřední odkaz na vztah k přírodnímu prostředí, které je třeba zkoumat a chránit, aby bylo zachováno pro budoucí generace.

Stellantis hodlá představit svou širokou nabídku nových produktů jak kupujícím, tak výrobcům obytných automobilů, a ukázat svou škálu modelů, velikostí a pohonů. Proto bude vystavovat své nejnovější produkty: čtyři základní vozidla určená k přestavbě, s celou řadou asistenčních systémů, která mohou nabídnout i prvky autonomního řízení nejnovější generace, a také možnost volby dieselového motoru nebo 100% elektromotoru.

Kromě toho je Stellantis díky 100% elektromotoru, který je k dispozici v řadě Ducato, připraven nabídnout produkty vhodné pro trh obytných vozů i z hlediska poptávky po bateriových elektromobilech, což je technologický vývoj, který je v současné době podmíněn rozvojem potřebné infrastruktury a zájmem jednotlivých výrobců obytných vozů. Každopádně souběžně pokračují práce na vývoji dieselové technologie, aby bylo možné i nadále plnit příslušné legislativní požadavky.

Vozidla vystavená na stánku budou představovat průřez možnostmi, z nichž si mohou výrobci a zákazníci vybírat. Značku Fiat Professional bude zastupovat vůz Ducato Chassis Cab L4 v bílém odstínu představující některé z nejčastěji volených konfigurací a možností. Citroën vystaví Jumper Temps Libre VAN L2H2 HDI 165 v odstínu šedé metalízy. Opel se bude na stánku prezentovat plně elektrickým 5místným modelem E-Zafira Life a Peugeot vystaví čistý elektromobil e-Rifter v délce L2 s 5 sedadly, v odstínu modrá metalíza.

Stellantis touto rozšířenou nabídkou potvrzuje vedoucí postavení svých značek v sektoru obytných automobilů, který je v současnosti i v budoucnosti považován za strategickou oblast.
 
Publikováno: 1. 8. 2022 | Počet přečtení: 249