murr Schunk

První inteligentní kuličkový šroub pro chytrou výrobu

Společnost Hiwin, která působí v oblasti řízení pohybu pomocí kuličkových šroubů a lineárních vedení, představila prostřednictvím Jonathana Chiu novinky pro průmyslovou automatizaci a robotizaci.

 
Kuličkové šrouby a lineární vedení jsou klíčové komponenty ve všech průmyslových odvětvích. Hiwin kromě toho nabízí jako pokročilejší řešení lineární a torzní motory. Špičkou v nabídce pak jsou modulární produkty, jako jsou lineární polohovací systémy, harmonické převodovky Datorker a rotační stoly s přímým pohonem. Firma je také průkopníkem na poli používání prediktivní technologie ve svých inteligentních kuličkových šroubech i4.0 pro pokročilé obráběcí stroje. Mimo uvedené disponuje i nemalým know-how, které pokrývá veškeré druhy průmyslových robotů.

Inovativní produkty Hiwin s vysokou přidanou hodnotou pomáhají zákazníkům dostát nárokům na inteligentní výrobu. Díky široké škále řešení mohou výrazně zvyšovat svoji produktivitu a implementovat chytrou automatizaci.„Hiwin jako první celosvětově přináší inteligentní kuličkové šrouby i4.0 BS, dále pak otočné stoly s torzními motory (TMRT) a harmonické převodovky Datorker (DT). Nesmíme opomenout ani náš nový servopohon E1, který zastává klíčovou roli v rozšiřování nabídky řešení,“ říká Jonathan Chiu, manažer pro rozvoj podnikání společnosti Hiwin GmbH, a dodává: „Hiwin i4.0 BS je první inteligentní kuličkový šroub na světě. Kombinuje výhody multifunkčního senzoru pro detekci vibrací a teploty s přínosem speciálně vyvinutého algoritmu. Pomocí naší aplikace mohou uživatelé sledovat stav každého stroje v reálném čase, aby bylo možné provádět prediktivní údržbu. Tím se lze vyhnout neočekávaným odstávkám stroje, dosahovat jeho vysokého využití při souběžné úspoře energie a ochraně životního prostředí.“Otočné stoly s torzními motory

Hiwin je jediný tchajwanský a jeden z pouhých dvou asijských výrobců, kteří jsou schopni vyrábět otočné stoly s torzními motory (TMRT). TMRT stůl je vybaven vodou chlazeným momentovým motorem s přímým pohonem, vestavěnými ložisky vysoké tuhosti a přesnosti, absolutním odměřovacím systémem a výkonným brzdným systémem. Tyto stoly se instalují v mnoha špičkových čtyř- a pětiosých obráběcích strojích. Ve srovnání s mechanicky indexovaným stolem má TMRT stůl vyšší rychlost i vyšší krouticí moment. Vyhovuje nárokům rozmanitých čtyř- i pětiosých obráběcích strojů a dramaticky zlepšuje přesnost obrábění i produktivitu.

Datorker

Výhody harmonické převodovky Datorker (DT) spočívají ve vysoké přesnosti, účinnosti a torzní tuhosti a v nízkém rozběhovém momentu. Jsou široce používány v robotice, zařízeních pro automatizaci, polovodičových zařízeních, obráběcích strojích a v mnoha dalších průmyslových odvětvích. Hiwin tak může poskytnout kompletní řešení dodávky převodovky Datorker a potřebného příslušenství v jednom setu.Servodrivery a servomotory nové generace

Jednou z důležitých novinek jsou servodrivery a servomotory nové generace – E1. Díky nejnovější hardwarové struktuře a algoritmu poskytuje E1 při řízení pohybu skvělý výsledek. Uživatelsky přívětivé prostředí a stabilní komunikační protokol EtherCAT šetří zákazníkovi obrovské množství času a úsilí. Speciální funkce, jako je ovládání gantry systému, multimotion control (intuitivní grafické prostředí pro nastavení jednoduchých polohovacích sekvencí na základě DI/DO), funkce tuneless (automatické ladění pohonu) a podobné doplňky, umožňují flexibilní a široké využití polohovací techniky Hiwin.
 
Publikováno: 16. 5. 2022 | Počet přečtení: 282