murr Schunk

Jungheinrich bude mít jeden z nejmodernějších výrobních zařízení

Pro světového dodavatele manipulační techniky Jungheinrich se staví jeden z nejmodernějších výrobních závodů. Budova o velikosti 37 000 m2 bude součástí průmyslové zóny Panattoni Park Chomutov North a přinese 350 kvalifikovaných pracovních míst ve výrobním sektoru.

 
Samotná investice do budovy a moderních technologií přesahuje 1,5 mld. korun a patří k největším v regionu. Budova bude dokončena na jaře 2023 a společnost Jungheinrich by v ní měla zahájit výrobu již v polovině téhož roku. Projekt také myslí na okolí poblíž zóny a počítá s investicí do rozsáhlých opatření na podporu biodiverzity.

„S novým závodem rozšiřujeme své výrobní kapacity v Evropě. Do budoucna si tím zajišťujeme schopnost pokrýt rostoucí zájem o manipulační techniku značky Jungheinrich. V Chomutově současně budujeme jeden z nejmodernějších výrobních závodů na světě, který nám pomůže posunout výrobu na novou úroveň,“ říká Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky.

Panattoni Park Chomutov North aspiruje na hodnocení „Excellent“ v rámci certifikace BREEAM. Oproti původnímu plánu bude mít budova pevnější střechu, aby zde bylo možné instalovat fotovoltaické panely, které se budou významně podílet na tvorbě energie pro celou průmyslovou zónu. Projekt také počítá se silnější izolací a venkovními žaluziemi, které pomohou lépe k šetření nákladů na energie. Sázku na udržitelnost komplex deklaruje i instalací nabíjejících stanicí pro elektromobily.Projekt u Chomutova však také vyniká i rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti v okolí. Jako náhrada za zrušený remízek poslouží výsadba o rozloze 1,5 hektarů, která se bude skládat z dřevin stromového i keřového patra s důrazem na původní druhy. Prostor zůstane neoplocen, a přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů. Na vhodných místech budou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze zmínit luční porosty či ptačí budky.

Jako jeden z předních světových dodavatelů intralogistických řešení se Jungheinrich již 70 let podílí na vývoji inovativních a udržitelných produktů a řešení pro materiálové toky. Jako průkopník v tomto odvětví se tento rodinný podnik se sídlem v Hamburku snaží vytvářet sklady budoucnosti. V roce 2021 dosáhla společnost Jungheinrich se svými více než 19 000 zaměstnanci tržeb ve výši 4,24 miliardy eur. Celosvětová síť zahrnuje 13 výrobních závodů a 41 servisních a prodejních společností. Akcie společnosti jsou kótovány na burze MDAX.

Foto: Jungheinrich AG
 
Publikováno: 10. 5. 2022 | Počet přečtení: 243