murr Schunk

Pozvánka na Hannover Messe – využijte volného vstupu

Už koncem měsíce odstartuje v Německu největší evropský průmyslový veletrh Hannover Messe, který se bude konat na hannoverském výstavišti od 30. května do 2. června 2022. Zájemci o návštěvu mohou získat vstupenku zdarma s využitím e-kódu xvh4E po jeho registraci ZDE.

 
Tři týdny před zahájením eviduje pořadatel 2230 vystavovatelů a obsazenou plochu 85 400 m2 v 10 výstavních halách. Ani letos mezi nimi nechybí firmy z České republiky, která zde bude zastoupena více než dvěma desítkami vystavovatelů včetně expozic státní agentury CzechInvest a agentury na podporu obchodu CzechTrade, které budou prezentovat investiční příležitosti v ČR a možnosti pro firmy, které u nás hledají obchodní partnery, a podporu firem, které chtějí nabídnout své možnosti v zahraničí.

Průmysl v éře výzev a změn

Ústřední motto letošního ročníku Hannover Messe – Průmyslová transformace – spojuje oblasti Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics, Engineered Parts & Solutions, Global Business & Markets a Future Hub. Mezi hlavní témata patří digitální platformy, Průmysl 4.0, bezpečnost IT, CO2 neutrální výroba, umělá inteligence, lehké konstrukce a Logistika 4.0. Program doplňují speciální tematicky zaměřené konference a fóra.

S více než 600 přednáškami a panelovými diskusemi je veletrh unikátní znalostní platformou, kde podniky představí na různých pódiích strategie a řešení, kterými reagují na výzvy nové doby, kterých přinesl zejména vývoj posledních let celou řadu.

Dva roky pandemie a válka na Ukrajině trvale zatěžují globální ekonomiku orientovanou na růst. Až dosud byla globalizace zárukou rostoucí mezinárodní prosperity, ale již během pandemie se uzavřely hranice a přerušily dodavatelské řetězce. S válkou na Ukrajině se navíc přidala energetická krize. O tom, jaký dopad bude mít tento vývoj na světovou ekonomiku ve střednědobém a dlouhodobém horizontu a jaké technologie lze k řešení těchto výzev využít, budou ve dnech 30. května až 2. června v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu Hannover Messe se zástupci politiky, hospodářství a vědy.

V hlavní roli ekologie a udržitelnost

Hlavní pódium veletrhu HUp se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a zelený vodík. První den veletrhu budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o významu zeleného vodíku jako strategického stavebního kamene pro diverzifikaci energetiky. Druhý den bude v centru pozornosti 3. Lightweighting Summit Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Pod záštitou spolkového ministra hospodářství Dr. Roberta Habecka stanovuje jasné cíle v oblasti ochrany klimatu, účinného využívání zdrojů a odolnosti. Vzhledem k celosvětové politické situaci jsou tato témata aktuálnější než kdykoli předtím.

Na pódiu Průmyslu 4.0 v hale 8 se představí technologická řešení a témata, jako je digitální dvojče, ekonomika platforem B2B, interoperabilita, aditivní výroba, prediktivní údržba nebo kybernetická bezpečnost. Novým tématem je „Výroba jako služba“ (Manufacturing-as-a-Service, MaaS), kdy je výroba zboží nabízena formou zakázkové služby, což umožňuje nejen nové obchodní modely, ale také vysoce aktuální zvýšení odolnosti, transparentnosti, udržitelnosti a flexibility dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X. V něm je MaaS důležitým případem použití, který vychází z přístupu otevřené architektury Smart Factory Web a zkoumá a realizuje prostředí služeb MaaS.Zvláštní pozornost bude letos věnována pódiu Energy 4.0, zaměřenému na trendy pro energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost. Špičkoví odborníci budou diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout energetické transformace, udržitelnějšího využívání zdrojů a radikálního snížení emisí CO2.

V závěrečný den veletrhu (2. června) se na pódiu Průmysl 4.0 uskuteční také mezinárodní konference o MES. Bude se zabývat otázkou, jak lze výrobu učinit udržitelnější a zároveň hospodárnější a osvětlí, jakou roli přitom může MES hrát jako nástroj pro Průmysl 4.0 a udržitelnost.
 
Publikováno: 6. 5. 2022 | Počet přečtení: 369