murr Schunk

Red Dot Award pro nový Peugeot 308

Nový Peugeot 308, první model nesoucí nový znak značky, získal nejvyšší ocenění v oblasti produktového designu Red Dot Award 2022 v kategorii Automobily a motocykly.

 
Odborníci v oblasti designu každoročně udělují ocenění „Design Excellence“ v 51 kategoriích výrobků. Označení Red Dot je uznáváno jako záruka kvality, inteligentního designu a vynikající ergonomie. Na mezinárodní porotu Red Dot Award zapůsobil nový Peugeot 308 svým vzhledem, osobitým stylem, kvalitou designu a inovativní kabinou i-Cockpit. Jde už takto o sedmý oceněný model značky.

Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot, říká: „Jsme hrdí na prestižní ocenění Red Dot Design Award pro nový Peugeot 308. Nové logo symbolizuje péči a vášeň, které byly vloženy do jeho vývoje. Pro design vozu je charakteristický jedinečný vzhled, kvalita zpracování, technologická dokonalost, preciznost a inovace. Toto ocenění, nejprestižnější v oblasti produktového designu, dokazuje, že jsme se při tvorbě našeho nového modelu 308 rozhodovali správně.“

Stanovuje nové trendy v oblasti designu

Porotu si Peugeot 308 získal výrazným, dynamickým, elegantním a vyváženým designem exteriéru. Jedná se o první model s novým logem značky, které je zasazeno do mřížky chladiče s výraznými grafickými motivy a elegantně ukrývá radar sloužící asistenčním systémům řízení. Charakteristický rys modelů Peugeot, vertikální světelný podpis vpředu, je u verzí GT a GT Pack doplněn světlomety Matrix LED, které zajišťují účinnost a bezpečnost v každodenním provozu. Zadní LED světla se třemi drápy potvrzují vizuální identitu vozu. K dispozici je s benzínovým, dieselovým nebo plug-in hybridním pohonem a zákazníkům tak poskytuje široké možnosti volby.

Peugeot i-Cockpit 3D je vybaven konfigurovatelnými ovladači i-Toggles umístěnými pod novým dotykovým displejem. Používání systému je podobně intuitivní jako ovládání chytrého telefonu. Sedadla mají certifikát AGR pro svou ergonomii a rozsah nastavení. Uvnitř vozu zaujmou propracované detaily, jako jsou např. ambientní osvětlení s volbou 8 barev, prvky výplně dveří z Alcantary nebo z tažených hliníkových dílů atd.Ocenění Red Dot Design Award

Peugeot získal cenu Red Dot za produktový design již posedmé. V předchozích letech byly takto oceněny modely 208 a 2008 v roce 2020, SUV 3008 v roce 2017, Traveller v roce 2016, první generace 308 SW v roce 2014 a kupé RCZ v roce 2010.

Cena Red Dot Design Award je 11. mezinárodním oceněním, které nový model 308 získal od svého uvedení na trh na konci roku 2021.
 
Publikováno: 17. 3. 2022 | Počet přečtení: 351