murr Schunk

Bridgestone pozastavuje výrobu v Rusku

V uplynulých týdnech nás těžce zasáhla válka na Ukrajině a její dopady, které se bezprostředně týkají mnoha nevinných lidí včetně našich zaměstnanců a partnerů. Bridgestone odsuzuje jakoukoli formu násilí a doufá, že se brzy podaří obnovit mír.

 
V této krizi má Bridgestone největší starost o zajištění bezpečnosti pro své zaměstnance a jejich rodiny. Na základě této náročné situace se firma rozhodla, že do odvolání přeruší výrobní aktivity v Rusku. Toto rozhodnutí vstoupí po nezbytných přípravách v platnost v pátek 18. března. Společnost se také rozhodla, že s okamžitou platností zmrazí veškeré nové investice a přeruší veškerý vývoz směřující do Ruska.

Více než 1000 zaměstnanců výrobního závodu v Uljanovsku, který produkuje pneumatiky pro osobní automobily, a obchodní sítě se může spolehnout na to, že se o ně i v této době firma postará a bude je finančně podporovat.

Globální a regionální management společnosti Bridgestone bude i nadále bedlivě sledovat vývoj situace a podle potřeby flexibilně přizpůsobovat plány. Očekává, že objem výroby mimo Rusko zůstane v nadcházejících týdnech stabilní.Uplynulé dva týdny změnily svět. Dodnes muselo své domovy opustit více než dva a půl milionu lidí. Mnoho našich zaměstnanců se zúčastnilo spontánních dobrovolnických aktivit na podporu utečenců z Ukrajiny. Společnost Bridgestone EMIA darovala 1 milion eur Červenému kříži. Společnost Bridgestone Corporation věnovala 2,5 milionu eur Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR – Office of the United Nations High Commissioner for Refugees). I v nadcházejících dnech budeme hledat možnosti, jak pomoci a přispět ke zmírnění této humanitární krize.
 
Publikováno: 17. 3. 2022 | Počet přečtení: 355