murr Schunk

Dračí stezka má prvky z Česka

Nejdelší stezka korunami stromů na světě vyrostla ve Švýcarsku. Jmenuje se Dračí stezka a měří 1560 metrů. K výstavbě byly použity ocelové trubky značky Jäkl vyrobené v Karviné.

 
Český závod AMTP (ArcelorMittal Tubular Products) Karviná vyrobil pro nejdelší stezku na světě ocelové trubky a vzhledem k tomu, že švýcarské normy a požadavky na kvalitu patří k těm nejnáročnějším na světě, vnímá to firma jako ocenění jejich práce. Je to záruka toho, že originální výrobky Jäkl z Karviné dokáží splnit maximální nároky zákazníků nejen u nás, ale i ve světě.

Nejdelší stezka korunami stromů na světě má na délku 1560 metrů a místy vede až 28 metrů nad zemí. Dvě vstupní věže spojují čtyři vyhlídkové plošiny. Plně bezbariérová stezka byla vyrobena a sestavena, mimo podpůrných a spojovacích materiálů, výhradně ze dřeva z místních zdrojů.

Stromová stezka vyrostla ve švýcarském regionu Laax v kantonu Graubünden. Návštěvníci na ni poprvé vyrazili v polovině roku 2021. Název Senda Dil Dragun pochází z rétorománštiny (jeden z původních švýcarských jazyků) a v překladu znamená Dračí stezka.Z vrcholu jedné věže míří dolů 73 metrů dlouhá skluzavka.

České ocelové trubky na stavbu přímo dodával švýcarský obchodní partner ArcelorMittal Tubular Products Karviná, společnost Kindlimann AG, člen skupiny Van Leeuwen Group. Unikátní projekt stezky navrhla místní firma Hofmann & Durisch Architects, za realizací stojí magistrát města Laax a společnost Weisse Arena Group.
 
Publikováno: 16. 3. 2022 | Počet přečtení: 365