murr Schunk

Nissan partnerem filmu Batman

Značka Nissan v partnerství se společností Warner Bros Pictures nabídla odvážný design speciální verze svého ikonického crossoveru Juke s názvem Kiiro, aby podpořila kinematografický debut zcela nového epického filmu The Batman.

 
Film The Batman, jehož premiéra proběhla v Praze 3. března, byl nejočekávanějším filmem letošního roku. Hlavní role Batmana se tentokrát zhostil Robert Pattison a jako Catwoman Zoë Kravitz, dcera Lennyho Kravitze. Ve filmu se mstitel v kápi vydává na cestu od pomsty k naději. Ve filmu tak značka Nissan se speciálním modelem Juke Kiiro oslavuje cestu za poznáním.

Tuto speciální verzi, jejíž název Kiiro znamená japonsky žlutý, představuje nová a velmi moderní barva karoserie Ceramic Grey, která je doplněna o zářivě žluté prvky Spiced lemon na spodní části předního nárazníku, ve spodní části dveří a na zadním nárazníku. Tyto barevné záblesky dodávají vnějšímu designu modelu dynamiku a provokativní nádech. Dalším poutavým detailem je hliníková úprava hrany předního nárazníku. Design 19" kol je převzat z nejvyšší verze Tekna. Disky jsou ale lakovány černou barvou, což mu dodává jedinečný nádech. Na zrcátkách a okrajích střechy je vidět propracovaný vzor, který bledne, jako by ho vítr nebo rychlost odfoukly směrem k zadní části vozidla. Celkově působí Juke Kiiro nenápadně, odvážně, ale přitom poutavě.Tato speciální verze Juke Kiiro bude omezena na pouhých 5000 kusů v celém regionu a navazuje na předchozí speciální verze Juke Kuro (černá) a Shiro (bílá) první generace modele Juke.

Na designu se podílel tým Nissan Design Europe v centru Londýna, kde byly navrženy obě generace modelu, který je průkopníkem v tomto segmentu, a také další průkopnický crossover značky, model Qashqai.

Stejně jako ostatní modely je i Kiiro poháněn tříválcovým benzinovým motorem, který je účinný a citlivý. Jednotka o objemu 1,0 litru je vybavena turbodmychadlem a dosahuje výkonu 114 k a točivého momentu 200 Nm. Standardem je 6st. manuální převodovka, k dispozici je také dvouspojková automatická s pádly pro řazení.

JUKE je vybaven snadno použitelnými technologiemi. Mezi bezpečnostní funkce patří inteligentní nouzové brzdění s rozpoznáváním chodců a cyklistů, inteligentní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, inteligentní asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před křížením vzadu a Inteligentní sledování mrtvého úhlu se zásahem do řízení, který řidiče varuje, když se vedle něj objeví vozidlo skryté před jeho pohledem v mrtvém úhlu, a navede zpět do jízdního pruhu, aby zabránil kolizi.Uvnitř jsou sedadla čalouněna černou a šedou metalickou koženkou, kde se také objevují záblesky žluté barvy v podobě prošívání, stejně jako na středové loketní opěrce, středové konzoli, předních dveřích a napříč celou kabinou.

Informační a zábavní systém NissanConnect umožňuje zákazníkům využívat Apple CarPlay nebo Android Auto k zrcadlení svých aplikací chytrého telefonu na integrovaném 8palcovém dotykovém displeji. Řidiči mají přístup k mapám TomTom a službě Live Traffic. JUKE je kompatibilní se službou Google Assistant, která nabízí širokou škálu příkazů, včetně možnosti odesílat cíle do navigačního systému vozu prostřednictvím svého chytrého zařízení.

Foto: NIssan
 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet přečtení: 371