murr Schunk

Recyklace karet 2.0

Po prvním ročníku spouští společnost Sodexo Benefity opět projekt recyklace propadlých plastových karet. Loni firma během dvou měsíců sesbírala 5654 karet. Vzhledem k tomu, že sběr probíhal během přísného lockdownu, to považuje za mimořádný úspěch, který předčil očekávání.

 
Plasty se rozkládají několik století a náš dnešní životní styl tudíž bude mít dopad na mnoho generací po nás. Právě proto se Sodexo pustil do tohoto projektu jako první v Česku. Navíc nyní po covidu, kdy se využívaly karty ještě v daleko větší míře, plastů na zeměkouli výrazně přibylo. Stačí si jen připomenout třeba všudypřítomné nádoby s dezinfekcí, jednorázové rukavice nebo platíčka antigenních testů.

Do projektu se mohou zapojit jednotlivci i firmy, stačí stravenkové nebo volnočasové karty, kterým skončila platnost, donést do konce dubna nebo poslat na adresu: Sodexo Pass Česká republika a.s., Palác Křižík, Radlická 608/2, 150 00 Praha 5.

Ekologičtější pochopitelně bude, když firmy sesbírají karty od zaměstnanců a hromadně je doručí v jednom balíku. U klientů, kterým končí platnost největšího množství karet, umístí Sodexo speciální sběrné boxy, kam lidé mohou karty házet. Firma se tak snaží celý proces co nejvíce usnadnit, aby efekt byl co největší. Všechny karty předá Sodexo společnosti Plastmakers, která se postará o co nejefektivnější jejich recyklaci.Sodexo, stejně jako loni, věnuje za každou vrácenou kartu 10 korun Nadaci Partnerství, která v rámci programu Sázíme budoucnost, podporuje po celé republice výsadbu stromů.

„Peníze získané díky sběru a recyklaci karet použijeme na financování grantů na výsadbu a následnou péči o stromy. Jen loni se díky partnerům jako je Sodexo podařilo podpořit 55 komunitních projektů z celé republiky. Do výsadeb se zapojili dobrovolníci z neziskovek, škol, farností i radnic. Nová zeleň pomůže zadržet vodu v krajině, poskytne úkryt a potravu živočichům a zmírní dopady horka a eroze,“ popisuje Anna Poledňáková z iniciativy Sázíme budoucnost.

Foto: Sodexo
 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet přečtení: 337