hnv murr

HPE vyhlásila válku elektroodpadu

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) chce minimalizovat ekologickou stopu v průmyslu, proto už před léty spustila program na boj s elektroodpadem, který zahrnuje i provoz dvou největších renovačních center technologií na světě. Zde jen loni zpracovaly vysloužilá IT zařízení o hmotnosti 373 letadel Airbus.

 
Produkty a řešení společnosti HPE umožňují organizacím transformovat a digitalizovat své podnikání a současně snížit náklady na boj s ekologickou stopou v IT. V urputném boji s podporou udržitelného IT využívá HPE několik svých iniciativ. Jednou z nich je i obchodní model IT jako služba. Ta organizacím přináší nejen lepší škálovatelnost, ale odstraní neefektivnost, a navíc produktům umožní vdechnout druhý život. Tak dochází k úspoře financí, a především nastartování cirkulární ekonomiky.

Renovační služby jako je např. HPE Asset Upcycling snižují emise uhlíku a zabraňují vytváření elektronického odpadu na skládkách. Na této cestě společnost provozuje největší IT renovační centrum o celkové rozloze více jak 37 tisíc čtverečních metrů. Nacházejí se na dvou místech. Jedno na východním pobřeží USA a druhé v Erskine, kousek od Glasgow ve Skotsku, kde se konala poslední konference OSN o změně klimatu (COP26).

A právě do Erskine putují IT technologie z 58 zemí a jsou v něm renovována tak, aby sloužila i nadále v celém EMEA regionu. Celkem 90 % zařízení jsou v těchto centrech renovována, a tak vrácena k dalšímu aktivnímu využití a 10 % je recyklováno. Recyklace pomáhá zlepšit využití vyčerpatelných neobnovitelných zdrojů. V renovačním centru v Erskine pracuje více než 350 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a důležitost tohoto místa pro své schopnosti je dobře známá i skotské vládě.Renovační centrum v Erskine je svým rozsahem světovou špičkou a stojí v čele celosvětového boje proti elektronickému odpadu. Virtuální prohlídka renovačního centra si lze prohlédnout ZDE.

 
Publikováno: 10. 2. 2022 | Počet přečtení: 844