hnv murr

První body DS v 8. sezóně Formule E

První závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se jel v pátek 28. ledna v saúdskoarabském městě Diriyah. Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl výsledků, v něž doufal.

 
Jean-Éric Vergne, který startoval ze 13. místa, útočil na soupeře po celou dobu závodu, přestože trať byla mimořádně kluzká. Po 45 minutách urputného boje projel dvojnásobný šampion Formule E cílem na 8. místě a získal tak první body do hodnocení jezdců a týmů v nové sezóně. António Félix da Costa s druhým vozem DS E-Tense FE21 odstartoval z 16. pozice, ale několik sekund po startu do něj narazil jiný závodník, proto musel odstoupit. Tým se nyní soustředí na druhé kolo E Prix.

Podle očekávání jsou výkony všech vozů velmi vyrovnané. V letošní sezóně rozhodují drobné detaily, a právě ty týmu nedovolily předvést během kvalifikace takové tempo, jaké jezdci ukázali během volných tréninků.

Během druhého závodu E-Prix v Diriyahu získal tým DS Techeetah další cenné body. Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa startovali z šestého, resp. sedmého místa a oba se za volantem vozu DS E-Tense FE21 skvěle uvedli.Jean-Éric Vergne po celý závod tvrdě bojoval o udržení své pozice v pelotonu. Dvojnásobný šampion Formule E se nakonec dokázal držet na šestém místě, dokud závod 7,42 minuty před koncem nezastavil safety car. DS Techeetah tak získal 8 bodů. António Félix da Costa nezažil závěr víkendu podle představ týmu a skončil na 13. místě. Portugalský jezdec však předvedl dobré tempo a nasbíral cenné informace pro zbytek sezony. Příští závod E-Prix mistrovství světa ABB FIA Formula E je naplánován na 12. února v Mexico City.
 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet přečtení: 639