murr Schunk

Kia Ceed SW získala titul Flotilové auto roku

Nová Kia Ceed Sportswagon, bestseller korejské značky a zároveň čtvrtý nejprodávanější model ve svém segmentu, ovládla i letošní anketu Fleet Derby Flotila roku 2022 a stala se jejím absolutním vítězem.

 
Značka Kia se svým modelem Ceed Sportswagon poprvé v historii tradiční ankety vyhlašované odbornými časopisy Business Car a Flotila s významným náskokem získala titul šampiona v hlavní kategorii Flotilový automobil roku 2022 a umístila se na špici vítězného žebříčku. O vítězství v anketě, do níž bylo zařazeno celkem 70 nominovaných vozů napříč všemi segmenty, rozhodla pětatřicetičlenná odborná porota složená z fleetových manažerů firem, kteří mají s vozovými parky více než desetiletou zkušenost. Při své volbě kromě jízdních vlastností zohledňovala např. technickou vyspělost vozu, produkci CO2, zůstatkové hodnoty, celkové náklady na vlastnictví (TCO), užitnou hodnotu nebo bezpečnost.

„Ceed je oblíbeným flotilovým autem a potvrdilo se to i v letošním výběru porotců. Karoserie kombi verze SW nabízí vysokou užitnou hodnotu, dobrý poměr cena/výkon a je proto i častou volbou zaměstnanců, kteří mohou firemní auto používat k soukromým účelům,“ hodnotí flotilové auto roku Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila. „Kia u porotců bodovala především rozumnou pořizovací cenou začínající na 420 000 korunách, přívětivým TCO, sedmiletou zárukou a solidními zůstatkovými hodnotami,“ dodává Michal Busta, šéfredaktor časopisu Business Car.

Vítěznou pozici populárního modelu Ceed SW v odborné anketě potvrzují i prodejní statistiky: Karosářská varianta Sportswagon rodiny Ceed tvořila v roce 2021 s 2989 registrovanými kusy celkem 30,5 % celkových prodejů značky Kia, přičemž do firemních flotilových parků směřovalo 69 % prodejů.

„Ceed SW, na jehož atraktivitě má velkou zásluhu i loňská modernizace, je pro nás dlouhodobě klíčovým modelem. Firemní klientela nejčastěji volí vůz s úsporným motorem 1,5 T-GDi o výkonu 160 koní s 6st. manuálem ve výbavě TOP, který je ideální kombinací vysoké užitné hodnoty a výborných jízdních vlastností. Prestižního titulu Flotilové auto roku 2022 si proto velmi ceníme, neboť dokazuje, že profesionálové vnímají Ceed jako vozidlo s parametry vyhovujícími náročným požadavkům provozovatelů vozových parků,“ komentuje fleetový manažer Kia Czech Martin Králíček.Samotná třetí generace modelu Ceed, vyráběná ve slovenské Žilině, která byla uvedena na trh v roce 2018, nasbírala od svého uvedení hned několik významných ocenění. V roce 2019 se umístila na 3. pozici ankety Evropské auto roku 2019 (COTY) a na 4. příčce Auto roku 2019 v ČR. Ve stejném roce obdržela i dvě nejvyšší ceny za produktový design anket iF Awards 2019 a 2019 Red Dot Awards. Loni označila Organizace Bähr & Fess Forecasts model Ceed za „Vůz s nejvyšší zůstatkovou hodnotou v roce 2025“.
 
Publikováno: 3. 2. 2022 | Počet přečtení: 388