murr Schunk

SAP buduje v Brně nový vývojový tým

Poptávka po IT expertech roste a v brněnském vývojovém centru SAP Labs se proto otevírá nové oddělení Business Process Intelligence, které plánuje vytvořit silný tým místních vývojářů.

 
Moravskou metropoli si německý softwarový gigant vybral jako první lokaci ze střední a východní Evropy, kde oddělení zaměřené na analýzu firemních procesů vzniká. Jeho vedení bude mít na starosti manažerka startupu Signavio, který společnost SAP převzala před rokem jako další velkou cloudovou akvizicí po firmách Emarsys a Callidus software, s cílem posílit pozici SAPu v oblasti cloudových technologií.

Brněnské oddělení, kde má vzniknout více než stovka nových pozic softwarových specialistů, se bude věnovat tzv. process miningu, tedy analýze a vylepšování firemních procesů na základě nasbíraných dat. V následujících měsících plánuje rozšířit řady svých zaměstnanců o tři lokální vývojářské týmy, které budou vyvíjet softwarové řešení SAP Signavio Process Ingelligence.

„Ze všech globálních poboček SAP se Signavio rozhodlo právě pro Brno, protože je zde mnoho IT talentů, kteří jsou nejen zkušení, ale i kreativní. Mimo jiné jde i o strategickou lokaci, která nám pomůže při případném dalším rozšiřování našich aktivit v regionu střední a východní Evropy. Jako rodačku z Brna-Líšně mě to těší o to víc, že mohu své zkušenosti, které jsem získala v berlínské pobočce Signavia, nyní zužitkovat v Česku,“ říká Jana Honková, People Lead v SAP Labs ČR.

Spojení obou technologických firem proběhlo minulý rok. V SAP tak vzniklo nové oddělení. V Brně se otevřelo letos v lednu a v současné době probíhá nábor nových zaměstnanců. Zájem je především o vývojáře, kteří pracují s jazyky Java, Kotlin, Javascript, React, Typescript a GraphQL.„Oblast process mining je jednou z nejrychleji rostoucích v rámci podnikového softwaru. Společně se Signaviem tak může SAP nabídnout klientům celistvější obraz o jejich podniku a pomoci jim rychleji a efektivněji projít digitální transformací. Kromě náboru lidí do nového oddělení plánuje SAP Labs v Brně vypsat přes sto nových pozic a dále rozšířit řady našich kolegů,“ říká Martin Janáček, ředitel SAP Labs ČR.

Do budoucna uvažuje SAP rozšířit oddělení Business Process Intelligence i do dalších lokalit v regionu střední a východní Evropy, mezi kandidáty na umístění dalších vývojářských center figuruje Bratislava či Budapešť.
 
Publikováno: 3. 2. 2022 | Počet přečtení: 408