hnv murr

Chytré brýle s designem křídla cikády

Na akci INNO DAY 2021 představila společnost Oppo chytré brýle Air Glass pro asistovanou realitu (aR). Jsou vybaveny projektorem Spark, Micro LED a na míru vyrobeným difrakčním displejem s optickým vlnovodem.

 
Novinka má přinést revoluci ve způsobu, jakým si prohlížíme a konzumujeme informace. Její snadno ovladatelný displej dokáže prezentovat nejdůležitější zprávy, které potřebujeme, přímo před očima. Brýle podporují čtyři různé způsoby interakce uživatele prostřednictvím dotyku, hlasu, pohybu hlavy a ruky, což uživatelům poskytuje rychlejší a snadnější přístup k potřebným informacím.Brýle jsou postavené na průkopnické konstrukci monoklového vlnovodu. Air Glass vycházejí z charakteristické filozofie designu značky a vyznačují se volně splývajícími křivkami, které dávají vzniknout jejich lehkému a minimalistickému vzhledu. S celkovou hmotností přibližně 30 g jsou jedním z nejlehčích zařízení s monoklovým vlnovodem a lze je nosit podobně jako běžné brýle.

Design těla brýlí se inspiruje v peří – je lehký, elegantní a zakřivený, s dotykovým panelem, který připomíná elegantní brk pera. Design monokulární vlnovodné čočky je zase inspirovaný křídly cikády a vymyká se tak konvenčním omezením kulatých nebo zaoblených obdélníkových čoček brýlí. Čočka je upevněná v lehkém a tenkém rámečku, v němž jsou umístěné všechny komponenty včetně platformy Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Rámeček je vyrobený technikou CNC, která propůjčuje designu nádech vytříbenosti a přesnosti. Jedinečný a poutavý design dělají z brýlí stylový technologický doplněk. Díky integraci vlastního mikroprojektoru, pokročilé Micro LED a vlastní technologii vlnovodu poskytují brýle jasný a ostrý obsah bez ohledu na to, zda se nosí uvnitř nebo venku, a zaručují tak vždy vynikající zážitek z aR.Srdcem zobrazovacího systému je mikroprojektor, jeden z nejkompaktnějších projekčních systémů v oboru, který má objem pouhých 0,5 cm3, tedy zhruba velikost kávového zrnka. Je vybaven kovovým krytem se skleněným modulem čočky, který zajišťuje lepší rozptyl tepla a stabilitu. Na míru vytvořený optický difrakční vlnovod, který podporuje dva režimy zobrazení (16úrovňové stupně šedé a 256úrovňové stupně šedé) dokáže poskytnout průměrný jas až 1400 nitů, což zajišťuje živé a ostré zobrazení v různých světelných podmínkách. Kromě toho jsou k oboustrannému krytí vlnovodu použité dvě vrstvy safírového skla, které zajišťují ochranu s lepší průhledností.

Neomezený pocit kontroly

Air Glass jsou navržené tak, aby byly přístupné co největšímu počtu lidí, včetně uživatelů s refrakčními vadami, jako je krátkozrakost a hypermetropie. Ovládat je lze pomocí aplikace Smart Glass v hodinkách a v jakémkoli chytrém telefonu Oppo s nainstalovaným systémem ColorOS 11 nebo vyšší verzí. Podporují také čtyři intuitivní metody interakce – dotyk, hlas, pohyby rukou a pohyby hlavy.V brýlích je nainstalovaná celá řada aplikací, mezi které patří např. počasí, kalendář, zdraví, čtecí zařízení, překladač a navigace.
 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet přečtení: 593