murr Schunk

Technologie pro nemocnice od Schneider Electric

Vojenská fakultní nemocnice Praha a Domažlická nemocnice byly vyhlášeny nejlepšími nemocnicemi z pohledu pacientů. Společnost Schneider Electric jim každé věnovala instalaci technologie v hodnotě sto tisíc korun.

 
Oběma zdravotnickým zařízením nainstaluje monitoring spotřeby energií a digitalizaci efektivní údržby.

Přes třicet tisíc hospitalizovaných pacientů hodnotilo 150 nemocnic fakultního a krajského typu. Ty nejlepší byly vyhlášeny na konferenci Efektivní nemocnice, která se konala před pár dny. Ceny nejlepším nemocnicím z pohledu pacientů za společnost Schneider Electric předával generální ředitel Vladimír Tichý. „Pro nemocnice je jedním z nejdůležitějších úkolů zajištění nepřetržitého bezpečného provozu. Jsem hrdý, že naše společnost je v mnohých nemocnicích partnerem pro poskytování spolehlivé infrastruktury a účinných inteligentních systémů, které umožňují zajišťovat dokonalou péči,“ komentoval předání ceny Vladimír Tichý.

Cena od Schneider Electric pro Vojenskou fakultní nemocnici v Praze a Domažlickou nemocnici obsahuje instalaci a roční předplatné platformy budoucnosti „EcoStruxure for Healthcare“, která je navržena pro dosažení vyšší udržitelnosti, odolnosti a mimořádné účinnosti. To vše se zaměřením na pacienty a personál nemocnice. Pomáhá tak zasvěceně předvídat a spravovat každodenní záležitosti a mimořádné události. K balíčku mají nemocnice k dispozici i digitální deník pro údržbu a plánování servisů v rámci jedné budovy. Samozřejmostí je možnost rozšíření na další objekty a areály nemocnic a nasazení dohledu v režimu 24/7.

Protože ve zdravotnictví není čas na výpadky a nejdůležitější je zajištění nepřetržité bezpečnosti a dostupnosti napájení a výkonných technologií, zaměřila se společnost Schneider Electric právě na tuto problematiku. Platforma EcoStruxure for Healthcare může díky odolnému napájení maximalizovat provozuschopnost a zajistit trvalý přístup k integrovaným datům o pacientech a klinickým monitorovacím systémům bez výpadků nebo ztráty dat s cílem zajistit bezpečnou péči o pacienty. Umožňuje spravovat vzdálený provoz, reagovat a přizpůsobovat se měnícím se prioritám i nižším stavům zaměstnanců. Optimalizuje dostupnost a výkon všech zařízení. Nabízí aktivní program kybernetické bezpečnosti, patří k ní i proaktivní údržba a reakce na změny v legislativě. Platforma je připravena pro rozšíření a dokáže se propojit s ostatními systémy. Jejími hlavními přednostmi je spolehlivost, bezpečnost, možnost propojení, úspora a udržitelnost. Tento moderní systém využívají nemocnice po celém světě a také v České republice.Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute op.s. (zleva), předseda představenstva, Domažlická nemocnice, a.s. - MUDr. Petr Hubáček, MBA, LL.M. a generální ředitel Schneider Electric pro Českou republiku Vladimír Tichý.
 
Publikováno: 21. 12. 2021 | Počet přečtení: 442