murr Schunk

NTM zve 18. prosince na streamovaný vánoční koncert

Národní technické muzeum uvede formou streamu v sobotu 18. 12. 2021 od 19.00 tradiční vánoční koncert, který proběhne v atraktivním prostoru expozice „Dopravní hala“. Mezi historickými exponáty zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

 

Generální ředitel NTM Karel Ksandr řekl: „Jsem nesmírně rád, že tradiční vánoční koncert bude streamovaný, a tak dostupný široké veřejnosti. Koncert tradičně pořádáme 18. prosince, kdy si připomínáme památku prezidenta Václava Havla. Díky spolupráci s Českou televizí připomeneme osobnost pana prezidenta v rámci koncertu dokumentem Několik vět. Děkuji také všem účinkujícím a těší mě, že v letošním roce opět, a tedy již tradičně, zazní v našem muzeu Česká mše vánoční.“

Vánoční koncert bude tradičně pod taktovkou Jakuba Zichy, vystoupí Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy, komorní orchestr Camerata Carolina a sólisté – Karolína Janů, Jana Piorecká, Dušan Růžička a Jaromír Nosek.

Koncert bude možné sledovat na Youtube kanále NTM a zároveň bude dostupný i na stránkách v příslušné aktualitě. Národní technické muzeum děkuje České televizi za ochotu a spolupráci při zajištění pořadu „Několik vět“, který v 15 minutách shrnuje funkční období prezidenta Havla.

Program:

Adventní a vánoční písně české gotiky a renesance

I. Omnis mundus iocundetur (Franusův kancionál 1505)

II. O quam pulchra / Sophia nascifertur (Speciálník královéhradecký 1500)

III. In natali Domini (Franusův kancionál 1505)

IV. Alleluia, Panna Syna porodila! (Krolmusův kancionál 1556)

J. J. Ryba (1765-1815): Česká mše vánoční „Hej, mistře!“ (dle původního rukopisu)

Účinkují:

Karolína Janů - soprán

Jana Piorecká - alt

Dušan Růžička - tenor

Jaromír Nosek - bas.

Vladimír Jelínek - varhany

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze

Pražští chrámoví sólisté Camerata Carolina, řídí Jakub Zicha.

 
Publikováno: 15. 12. 2021 | Počet přečtení: 387