murr Schunk

FTD pro výcvik českých pilotů vrtulníků

Společnost Bell Textron bude vyrábět letecké výcvikové řešení FTD k nové flotile vrtulníků AH-1Z pro Českou republiku. Dodávka výcvikového zařízení bude hrát klíčovou roli při integraci nových vrtulníků H-1 do tuzemského letectva.

 
FTD (Flight Training Device) je zařízení, které bude sloužit k simulaci a výcviku budoucích pilotů kombinované flotily vrtulníků AH-1Z a UH-1Y. Touto dodávkou společnost Bell zajistí, že české letectvo bude mít veškeré odborné znalosti v rámci celého programu modernizace vrtulníků v souladu s dodávkami samotných strojů.

Jako klíčové subdodavatele si Bell vybral společnosti FlightSafety International a VR Group. FlightSafety International, jako výrobce leteckých simulátorů, vizuálních systémů a displejů, dodá hardwarové a softwarové produkty pro simulační výcvik, včetně systému vizuálního zobrazení a řídicího načítacího systému.

Lokální společnost VR Group, která disponuje odbornými znalostmi v oblasti simulačních technologií, poskytne některé pohyblivé modely pro systém vizuální databáze českého výcvikového zařízení H-1. Rovněž bude zodpovídat za údržbu a podporu zařízení po jeho dodání.Výroba nové flotily vrtulníků pro Českou republiku probíhá podle plánu a Bell předpokládá, že dodávky nových strojů AH-1Z a UH-1Y budou dokončeny do roku 2023.
 
Publikováno: 14. 12. 2021 | Počet přečtení: 440