murr Schunk

Siemens modernizuje metro v Oslu

Společnost Siemens Mobility získala od norské společnosti Sporveien AS zakázku v hodnotě 270 mil. eur na instalaci a údržbu zabezpečovacího systému CBTC metra v Oslu.

 
Novou digitalizovanou technologií CBTC bude kompletně nahrazen stávající systém řízení. Společnost Siemens Mobility tím docílí vyšší stupeň automatizace a konektivity, což umožní efektivnější a centralizovanější řízení provozu. Optimalizace a obnova celé sítě o délce 94 km zvýší dostupnost, bezpečnost a kapacitu metra v Oslu a zároveň ho vybaví tak, aby splňovalo budoucí požadavky na mobilitu a potřebu případného rozšíření nebo modernizace. V rámci této zakázky Siemens Mobility navrhne, integruje, otestuje a uvede systém do provozu a zároveň bude zajišťovat služby digitální údržby a podporu systému CBTC po dobu 25 let.

Touto investicí zajišťuje společnost Sporveien budoucnost T-Bane v Oslu. Systém CBTC bude fungovat na úrovni 2 (GoA2) a rádiová komunikační technologie umožní centrále získávat údaje o poloze a rychlosti vozidel v reálném čase. Digitalizovaný systém umožní osloskému metru bezpečně zvýšit počet vozidel na železniční trati a zkrácení intervalů mezi vlaky navýší kapacitu pro cestující. Možnost průběžně dostávat aktuální informace o stavu systému navíc zlepší efektivitu provozu, což povede k menšímu počtu zpoždění a sdílení aktuálnějších informací pro cestující.

Metro v Oslu je největší severskou sítí metra a stejně jako tramvajovou dopravu v Oslu ho provozuje a udržuje veřejná společnost Sporveien AS. Současná síť, otevřená v roce 1966, se skládá z pěti linek o délce 88 km a obsluhuje 101 stanic, z nichž 17 je pod zemí nebo pod střechou. Metro v Oslu využívá flotilu 115 třívozových elektrických jednotek Siemens MX3000 a ročně přepraví více než 100 milionů cestujících.Technologie CBTC Trainguard MT společnosti Siemens Mobility je nejrozšířenějším systémem automatického řízení vlaků na světě a používá jej mnoho provozovatelů, včetně Paříže, Pekingu, New Yorku, Londýna a Kodaně.
 
Publikováno: 14. 12. 2021 | Počet přečtení: 430