murr Schunk

Nové Kangoo Van získalo International Van Of The Year 2022

Inovativní dodávka Renault Kangoo Van byla oceněna porotou složenou z 24 evropských novinářů jako nejlepší volba ze 14 lehkých užitkových vozidel uvedených na trh v posledních 12 měsících.

 

Na veletrhu Solutrans v Lyonu předal předseda poroty IVOTY Jarlath Sweeney cenu International Van Of The Year 2022 pro vůz Nový Kangoo Van Marku Sutcliffovi, řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault. Celoevropská porota, složená z evropských motoristických novinářů s odbornými znalostmi v oblasti užitkových, průmyslových a dopravních vozidel, zařadila nejnovější dodávku Renault na první místo v seznamu 14 lehkých užitkových vozidel 11 různých značek uvedených na trh v posledních měsících.

Pro porotu IVOTY je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. Nejvíce je zaujalo boční otevírání Open Sesame by Renault, které umožňuje přístup do vozu o šířce 1,45 m. Jde o chytrou inovaci, která dosud nebyla na trhu k vidění.

Renault získal ocenění IVOTY již počtvrté, a to po modelech Master v roce 1998, Trafic v roce 2002 a Kangoo Z.E. v roce 2012.

Nový Kangoo Van je určen především náročným vozovým parkům, řemeslníkům a obchodníkům, kteří hledají vozidlo na míru, vybavené nejnovějšími technologiemi a inovacemi pro profesionály. K dispozici bude na jaře 2022 také v elektrickém provedení a později i v prodloužené verzi.

 
Publikováno: 9. 12. 2021 | Počet přečtení: 379