murr Schunk

Stylové kombi Astra Sports Tourer

Po zářijové premiéře nového hatchbacku Astra představuje nyní Opel verzi kombi – Astra Sports Tourer. Hned od počátku bude k dispozici také jako Plug-In hybrid, ve dvou výkonových verzích.

 
Nové kombi Astra Sports Tourer dostala originální čelní masku „Opel Vizor“, která dokonale integruje špičkové technologie, jako jsou např. adaptivní Intelli-Lux LED Pixel světlomety nebo přední kamera.

Vedle Plug-In verzí se pod kapotou nového kombi objeví i hospodárné zážehové a vznětové motory. Jejich výkonová škála sahá od 81 až po 96 kW. Výkon Plug-In hybridních verzí vrcholí na hodnotě 165 kW. Standardem modelů se spalovacími motory je 6st. převodovka, výkonnější motory mohou být propojeny s 8st. samočinnou převodovkou. Obě Plug-In hybridní verze mají elektrifikovanou osmistupňovou automatickou převodovku.Nová Astra ST je dlouhá 4642 mm, široká 1860 mm a vysoká 1480 mm, práh nákladového prostoru leží ve výšce 600 mm. Do délky je tak o 60 mm kratší než předchozí model, což je dáno především kratším předním převisem karoserie. Rozvor se však prodloužil o výrazných 70 mm až na 2732 mm, z čehož těží především vnitřní prostor.

Flexibiliní podlaha zavazadelníku

V základním 5místném uspořádání nabízí Astra ST zavazadlový prostor o objemu 608 litrů. Po sklopení zadních sedadel vznikne až 1634 litrů se zcela rovnou podlahou. Plug-In hybridní verze, které mají pod podlahou uloženy li-ion baterie, mají 548 l, resp. 1574 l prostoru.

Zavazadlový prostor modelů se spalovacími motory může na přání mít praktickou „dvoustupňovou“ podlahu „Intelli-Space“. Tu lze snadno nastavit do jedné ze dvou poloh nebo zafixovat pod úhlem 45 stupňů.V interiéru nové Astry ST je stěžejním prvkem plně digitální přístrojový štít s dotykovým displejem. Ty nejdůležitější funkce, jako např. klimatizace, se ovšem nastavují pomocí výrazných ovladačů. Infotainment nové generace zvládají bezdrátové propojení přes Apple CarPlay a Android Auto.

Opel tradičně uvádí do svých modelů nové technologie a jednou z nich jsou neoslňující adaptivní světlomety Intelli-Lux LED Pixel Light s 168 LED elementy. Řidičovi usnadňuje život řada vyspělých asistenčních systémů, jako např. head-up displej Intelli-HUD.
 
Publikováno: 8. 12. 2021 | Počet přečtení: 438