murr Schunk

Opel hlásí delší dojezd

Automobilka Opel se vždy snažila vylepšovat své modely, a to i v průběhu jejich životního cyklu. Důkazem jsou aktuální vylepšení elektromobilů Corsa-e a Mokka-e, které se nyní mohou pochlubit delším dojezdem, a to nejenom v oficiálním testovacím cyklu WLTP, ale i v reálném provozu.

 
Na plně nabitou baterii nyní ujede „Zlatým volantem 2020“ oceněná Corsa-e až 359 kilometrů (dle normy WLTP), což představuje nárůst o více než 7 procent. Podobně se prodloužil i dojezd čerstvého držitele ceny „Zlatý volant 2021“ modelu Mokka-e, jehož akční rádius se prodloužil až na 338 km.

Dojezd obou elektromobilů se podařilo prodloužit především díky standardnímu využití vysoce účinného tepelného čerpadla, které se stará o tepelný komfort v interiéru. Tepelné čerpadlo je efektivnější než konvenční systémy vytápění a klimatizace, protože spotřebovává méně energie z baterií, což se pozitivně projeví na delším dojezdu. Vylepšené parametry řidič zaregistruje především v zimních měsících. K prodloužení dojezdu přispěl i pozměněný sestupný převod a použití pneumatik kategorie A+ s nízkým valivým odporem. Corsa-e obouvá pneumatiky 16“, Mokka-e pak 17“.Opel Corsa-e a Opel Mokka-e jsou součástí elektrifikační ofenzívy německé automobilky, která už nyní nabízí devět elektrifikovaných osobních i užitkových modelů. Do roku 2024 bude mít Opel v každé své modelové řadě nejméně jeden elektrifikovaný model. Po roce 2028 se Opel v Evropě chce soustředit už výhradně na elektromobily.
 
Publikováno: 30. 11. 2021 | Počet přečtení: 438