murr Schunk

Extender pro bezdrátové pokrytí přes 1 km2

Společnost TP-Link představuje na trhu nový extender RE550 s obrovskou plochou pokrytí, který dokáže snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac).

 
Díky tomuto zařízení získá uživatel na ploše až 1115 m2 stabilní síť. Při instalaci do zahradního domku zajistíte připojení k internetu i na velké zahradě.

Jednu z výhod extenderu RE550 je jeho snadná instalace: opakovač stačí umístit do volné elektrické zásuvky v dosahu stávajícího routeru (nebo mesh extenderu). Nastavení pak jednoduše provedete prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether v češtině i slovenštině. O dostatečnou sílu signálu se pak postará i trojice nastavitelných externích antén, které zajišťují optimální pokrytí Wi-Fi sítí a spolehlivé připojení.Rychlost připojení je omezena dosavadní rychlostí sítě, a je tak tedy vhodné extender použít v kombinaci s routerem podporujícím minimálně takovou rychlost, jaká je k dispozici právě u něj. A zkombinujete-li model RE550 s některým z routerů TP-Link kompatibilních s meshovou technologií OneMesh, můžete si vytvořit ucelenou bezdrátovou síť v celé domácnosti bez ohledu na její velikost.

Řečí čísel pak maximální rychlost přenosu dat u opakovače dosahuje hodnoty 1900 Mb/s, z toho 1300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Maximální rychlosti i pokrytí docílíte optimálním umístěním, které zjistíte díky inteligentní kontrolce signálu. Ta přímo na těle opakovače znázorňuje sílu signálu.

Něco jiného je však rychlost papírová a něco jiného reálná. TP-Link se u svých zařízení včetně opakovače RE550 snaží obě hodnoty co nejvíce sblížit díky implementaci pokročilých technologií, jako jsou adaptivní výběr cesty připojení, automaticky volící nejrychlejší cestu k routeru, či vysokorychlostní režim využívající paralelně obě pásma Wi-Fi.Kromě režimu opakovače lze u novinky využít i její integrovaný režim přístupového bodu, díky kterému můžete po ethernetovém kabelu zapojeném do příslušného portu vysokorychlostně připojit třeba 4K televizi, herní konzoli, stolní počítač nebo tiskárnu. Instalaci provedete jednoduše díky tlačítku WPS, které známe z routerů.
 
Publikováno: 29. 11. 2021 | Počet přečtení: 484