murr Schunk

Systém Halo připojí k síti celou domácnost

Výrobce síťových zařízení Mercusys uvádí na trh AC1900 Wi-Fi Mesh systém Halo H50G(3-pack), díky kterému lze ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor.

 
Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé ze dvou pásem lze využít k jiným on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 600 Mbit/s a surfovat na internetu, číst e-maily nebo si třeba pouštět hudbu. Datově náročnější aktivity má na starosti pásmo 5 GHz, které v tomto případě nabízí rychlost až 1300 Mbit/s a představit si ho dokážeme pro hraní on-line her, streamování videa nebo videokonference.

Mesh systém má výhodu v tom, že sestává z plnohodnotných a v tomto případě i designově povedených přístupových bodů, které jsou vzájemně zaměnitelné, a je tedy úplně jedno, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je naprosto plynulý a „bezešvý“.

Díky tomu se vám např. „nesekne“ videohovor ve chvíli, kdy přecházíte s mobilem z jedné místnosti do druhé. Přechod mezi jednotkami probíhá automaticky. Pokročilá technologie Mesh navíc dokáže vytvořit jednotnou domácí síť s jedním názvem (SSID) a heslem pro všechny přístupové body. Na jednotlivá koncová zařízení signál cílí pomocí technologie Beamforming (modelování paprsku), čímž je zvýšena stabilita signálu a v konečném důsledku i výdrž baterie u těchto zařízení.Součástí balení jsou i 3 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo (přičemž v základním balení jsou k dispozici hned tři tyto jednotky). Díky tomu lze koncová zařízení připojovat k domácí síti nejen bezdrátově, ale i po kabelu.

Veškeré nastavení probíhá skrze intuitivní mobilní aplikaci, která umožňuje např. komplexní konfiguraci domácí bezdrátové sítě během několika minut. Co se týče správy sítě, potom je samozřejmě k dispozici komplexní rodičovská kontrola, ale také možnost vytvoření samostatné sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service). Ta dokáže upřednostnit zvolená zařízení, a zvýšit tak rychlost jejich připojení.
 
Publikováno: 29. 11. 2021 | Počet přečtení: 434