murr Schunk

Nová Astra útočí na emoce

Čistým a odvážným designem tlumočí nový Opel Astra svoji vysokou kvalitu z každého detailu. Šestá generace Astry, která se ve světové premiéře představila letos začátkem září, je navržena tak, aby od prvního pohledu vzbuzovala emoce.

 
Po modelech Mokka, Crossland a Grandland se také nová Astra chlubí novou „tváří“ značky Opel – čelní originální čelní maskou Opel Vizor. Ta zcela dokonale integruje všechny moderní technologie, jako jsou štíhlé světlomety Intelli-Lux LED. Při pohledu z boku působí Astra nové generace mimořádně dynamicky především díky dopředu výrazně sešikmenému C-sloupku karoserie.

Přesně doprostřed zádi je umístěné logo značky, které slouží zároveň jako tlačítko zámku pátých dveří. Pocit stability umocňují nízká, široká a do boků protažená koncová světla. Ta (stejně jako všechna ostatní vnější světla) využívají energeticky nenáročné LED diody.Designérské a vývojové týmy, kde pracuje zhruba polovina žen, se rozhodly udělat z tohoto kompaktního modelu „designový etalon“. „Pojem „německý design“ je pro mě esencí preciznosti, stylové čistoty a dokonalého sladění všech technických prvků,“ říká Ilka Höbermann, návrhářka interiérového designu se specializací na barvy a čalounění. „Není vůbec snadné pracovat se zmiňovanou designovou čistotou a zároveň garantovat výraznou osobitost připravovaného modelu – je to o umění nalézt dokonalou harmonii a stylovou rovnováhu. U Astry se to ale perfektně podařilo a novinka je emotivní a rozhodně ji mezi ostatními vozy kompaktní třídy nelze přehlédnout.“

Kokpit budoucnosti

Interiér nové Astry představuje pro Opel velký krok vpřed co do jeho designu i komfortu. Plně digitální kokpit kombinuje dva 10palcové širokoúhlé displeje. Stoprocentní funkčnost a zároveň hi-tech design – Astra dokonale propojuje úchvatný styl se špičkovými technologiemi. Řidiče Astry nerozptylují žádné nadbytečné údaje a informace, sám si může nastavit, co je pro něj opravdu důležité – v tomto smyslu tvůrci Astra hovoří o „vizuálním detoxu“.Moderní kokpit je navržen tak, aby okamžitě navodil atmosféru, ve které se cestující cítí komfortně a bezpečně. Decentní interiérové detaily z matného hliníku propůjčují Astře nádech prémiové exkluzivity. Každý detail – od loga automobilky ve středu volantu až po texturu čalounění ergonomických sedadel s certifikátem AGR – vše nese unikátní „rukopis“ designérů barev a čalounění automobilky Opel.
 
Publikováno: 26. 11. 2021 | Počet přečtení: 477