murr Schunk

Porsche Taycan GTS s dojezdem přes 500 km

S označením GTS (Gran Turismo Sport) se nyní může pochlubit plně elektrické sportovní Porsche Taycan, které se představuje ve světové premiéře na LA Auto Show. Disponuje novým elektromotorem, inovativní panoramatickou střechou a dojezdem 504 km (dle WLTP).

 
Modelová řada Taycan se od uvedení v roce 2019 kontinuálně rozrůstá. Tři karosářské verze nabízejí široké možnosti výběru. Model Taycan GTS se řadí mezi 4S a Turbo a je pověstnou třešničkou na dortu celé této elektrické modelové řady.

První automobily Porsche Taycan GTS a Taycan GTS Sport Turismo se u oficiálních prodejců Porsche objeví na jaře 2022. Další pohonné jednotky pro Sport Turismo budou následovat.

Jde o všestranný sportovní model o výkonu 440 kW, který díky funkci Launch Control zvládne sprint z 0 na 100 km/h jen za 3,7 sekundy a maximální rychlost dosahuje 250 km/h. Představuje nový, efektivnější koncept elektrického pohonného ústrojí.

Sportovně laděné GTS je vybaveno adaptivním vzduchovým odpružením Porsche Active Suspension Management (PASM), kromě toho disponuje volitelným systémem řízení kol zadní nápravy. Výrazným jazykem promlouvá jeho design zvenčí i uvnitř. Černé či tmavé detaily (nárazník, zpětná zrcátka, okenní lišty) jsou tradicí verzí GTS. Hojné užití Black Race-Tex prvků v interiéru podtrhuje elegantní a dynamické prostředí, které vytváří standardní vnitřní paket s kartáčovaným hliníkem v černém eloxovaném provedení.Efektní panoramatická střecha s funkcí Sunshine Control je novým prvkem extra výbavy pro Taycan GTS. Elektricky měnitelný film z LCD se dokáže v několika krocích zatmavovat dle přání posádky. Pasažéry tak chrání před oslněním, aniž by došlo k zatemnění interiéru. Samotná panoramatická střecha je složená z devíti segmentů, které se dají separátně ovládat – je to světová novinka na poli automobilů. Volit lze z nastavení jasného či matného a také z mezistupňů polo a tučného zastínění. Starají se o to předdefinované vzory s úzkými či širokými segmenty.
 
Publikováno: 26. 11. 2021 | Počet přečtení: 437