murr Schunk

HST zve na semináře k aktuálním tématům

I když současná situace neumožnila tradiční předvánoční setkání členů a příznivců švýcarsko-české obchodní komory HST se svými partnery, neznamená to v žádném případě, že by rezignovala na své aktivity, a pokračuje ve svém působení s přizpůsobením komplikovanějším podmínkám.

 
Dokladem je třeba řada seminářů CEE-Swiss Impulse Sessions, menší akce na konkrétní témata a také on-line webináře pod mottem „Co potřebujete vědět, abyste mohli rozvíjet úspěšnou spolupráci ve Švýcarsku a střední a východní Evropě?“

Seminář CEE Swiss Impulse, společný projekt všech obchodních komor v regionu CEE a SEC iniciovaný letos Švýcarskou obchodní komorou Central Europe (SEC) v Curychu, a pořádaný ve spolupráci 11 obchodních komor ze Švýcarska a střední a východní Evropy, je určen pro lidi, kteří pracují nebo žijí na křižovatce jedné ze 17 zemí střední a východní Evropy a Švýcarska. Cílem je nabídnout každý měsíc posluchačům 45 minut inspirace tím, že špičkoví řečníci budou mluvit o aktuálních zajímavých tématech. Ten aktuální, připravený na 1. prosinec letošního roku v režii poradenské společnosti PwC má podobu webináře, který vás připraví na oficiální kontroly ve vašich společnostech.

Další CEE Swiss Impulse Session proběhne 7. prosince na téma „Práce napříč kulturami". Nová digitální ekonomika dále internacionalizovala naše hodnotové řetězce a způsob, jakým podnikáme. Od kolegů, outsourcingových partnerů, zákazníků a dokonce i našich sousedů a přátel, pochází stále více lidí kolem nás z různých kultur a mezikulturní kompetence je tedy dnes kritickým faktorem úspěchu v podnikání a životě obecně.Prof. Dr. Anna Lupina-Wegener zhodnotí kulturní rozmanitost ve střední a východní Evropě a ve Švýcarsku. Jako polská občanka, která žila a pracovala 20 let v různých regionech ve Švýcarsku, se podělí o své osobní postřehy o běžných mylných představách o střední a východní Evropě a Švýcarsku a na základě své akademické práce Anna představí 4 klíče k úspěšné mezikulturní spolupráci. Na akci je možné se registrovat na webové stránce ZDE.
 
Publikováno: 25. 11. 2021 | Počet přečtení: 442