murr Schunk

Vývojářem se může stát každý

Společnost SAP představila na listopadové celosvětové konferenci SAP TechEd nové produkty a služby, které umožní urychlit digitální transformaci podniků. Využít je mohou jak profesionální vývojáři, tak i uživatelé se zájmem o informační technologie a vývoj softwaru.

 
Během pandemie došlo v důsledku zrychlení digitalizace k prohloubení nedostatku IT odborníků. Podle studie analytické společnosti IDC se převis poptávky po vývojářích softwaru dokonce ještě zvýší, a to z 1,4 milionu plných úvazků v roce 2021 na 4 miliony v roce 2025. SAP proto uvádí nové nástroje, které umožní jak samotný vývoj, tak i integraci různých podnikových systémů, a to včetně vestavěné umělé inteligence (AI), i uživatelům bez znalostí nebo jen s menšími znalostmi programování. Dále jsou k nově k dispozici vzdělávací programy, které pomáhají zaměstnancům i uchazečům o odborné pozice rozšiřovat své dovednosti tak, aby odpovídaly prostředí IT primárně orientovanému na cloud.

Společnost SAP zároveň oznámila jednotné prostředí pro vývoj softwaru na úrovni low code/no code (bez znalostí nebo jen s menšími znalostmi programování) na platformě SAP Business Technology Platform (SAP BTP). Ta umožňuje profesionálním vývojářům i dalším zájemcům o vývoj softwaru vytvářet nové aplikace, vylepšovat ty stávající a využívat automatizaci pro složité úlohy. Z pohledu stávajících zákazníků přidání úrovně no-code pro vývoj a automatizaci pomocí vývojového prostředí SAP AppGyver a vylepšení vývoje typu low-code pomocí SAP Business Application Studio znamená, že zákazníci budou schopni efektivněji využívat schopnosti vývojářů softwaru – a to bez ohledu na to, zda jsou zaměstnáni v IT oddělení příslušné organizace.

„Pomocí SAP AppGyver jsme vytvořili mobilní aplikaci pro systémy iOS a Android, která nám umožňuje lépe spravovat hlášení o škodách na našich vozidlech v celé Evropě,“ uvádí Ilari Aarikka, ředitel divize Trailer Pool & Fleet společnosti DHL, a dodal: „Aplikace nám pomohla zvýšit spolehlivost hlášení a zároveň zjednodušit práci zaměstnancům v terénu.“Pro profesionální vývojáře nyní model bezplatné úrovně v rámci SAP BTP zahrnuje SAP HANA Cloud a SAP Integration Suite. Společnost SAP také nabízí preview verzi nového vizuálního prostředí Horizon ke svému systému pro tvorbu návrhů SAP Fiori.

Podniková řešení jako skládačka

Nové aktualizace mají zákazníkům pomoci integrovat a rozšiřovat jejich podnikání pomocí modulárních a agilních řešení, která řeší jednotlivé problémy. Nejnovější aktualizace sady SAP Integration Suite (integrační vrstva SAP BTP) poskytuje mimo jiné nové předpřipravené adaptéry a další nástroje pro integraci aplikací společnosti SAP i dalších dodavatelů. Očekává se, že do konce roku 2021 bude sada SAP Integration Suite dostupná na platformě Google Cloud. V rámci SAP HANA Cloud poskytne SAP nové funkce dynamického rozšíření, které pomohou zákazníkům přesouvat pracovní zátěže do cloudu z jejich on-premise systémů prakticky v reálném čase. SAP rovněž nabídne nové možnosti pro usnadnění migrace z on-premise systémů SAP Business Warehouse do řešení SAP Data Warehouse Cloud a rozšíří možnosti lokalizace SAP S/4HANA Cloud.

Vestavěná AI

SAP dále rozšířila funkčnost vestavěné umělé inteligence, což vývojářům a zákazníkům usnadňuje využití AI a zvyšuje produktivitu. Nové funkce služby SAP Conversational AI zjednodušují vytváření a monitorování chatbotů pro automatizaci úloh a pracovních postupů. SAP plánuje spustit službu personalizovaného doporučování Personalized Recommendation. Nástroj založený na neuronových sítích bude určen pro širokou škálu obchodních scénářů.

Řada produktů a služeb společnosti SAP již využívá možnosti umělé inteligence například k automatizaci porovnávání vnitropodnikových dokumentů, doporučování akcí v pracovních postupech a získávání a zpracování dat z obchodních dokumentů.
 
Publikováno: 25. 11. 2021 | Počet přečtení: 444