murr Schunk

Slováci koupili letos již druhý vrtulník Bell 505

Tentokrát jde o první stroj Bell 505 NXi, který firma Textron dodala slovenské společnosti Wellpharma. Stroj Bell 505 NXi je v business konfiguraci s výbavou nejnovější avioniky Garmin G1000 NXi a bude sloužit pro soukromé a služební cesty.

 
Do Evropy dodala společnost Bell již přes 60 vrtulníků Bell 505 zákazníkům z Černé hory, Itálie, Švýcarska a dalších zemí. Nadále rozšiřuje své regionální zastoupení a dokončuje prodeje na rozvíjející se trhy s rotorovými letouny, jako je Slovensko. Kromě široké zákaznické základny nabízí pražské centrum společnosti Bell regionálním provozovatelům dostupné možnosti údržby, oprav a generálních oprav, které zajišťují připravenost vrtulníkové flotily.

„Od získání certifikace EASA na konci roku 2020 nás těší, že společnost Bell může zahrnout integrovanou sadu avioniky do standardního vybavení každého nového stroje Bell 505, případně jí vybavit i stroje stávající,“ vysvětluje Duncan Van De Velde, ředitel společnosti Bell pro Evropu a Rusko. „Letová paluba Garmin G1000H NXi nabízí pilotům lepší situační povědomí, rychlejší zpracování informací i modernizované displeje, které snižují jejich pracovní zátěž a zajišťují jim příjemnější pocit z letu.“Bell 505 NXi je vybaven pokročilou avionikou Garmin a dvoukanálovým digitálním plně automatickým systémem ovládání motoru, což z něj činí vysoce pokročilý jednomotorový stroj. Mezi jeho hlavní přednosti patří: dvoujádrové procesory, které zkracují dobu spouštění na méně než polovinu, podsvícení LED a vylepšené displeje s vyšším rozlišením, snadná výměna LRU pomocí automaticky načteného softwarového rozpoznávání, grafy VFR / IFR dostupné na multifunkčním displeji (MFD), vylepšený navigační ukazatel (HSI) s mapou a volitelný bezdrátový datalink umožňující snadné nahrávání letového plánu prostřednictvím mobilního zařízení.

Foto: Bell
 
Publikováno: 24. 11. 2021 | Počet přečtení: 465