murr Schunk

Skupina Jungheinrich rozšiřuje základnu

Novým členem skupiny Jungheinrich AG je společnost arculus, která je zaměřena na robotizaci, software a autonomní technologie. Cílem spojení je přinášet zákazníkům vyšší efektivitu podnikání. Další novinkou je otevření nového závodu Jungheinrich v Chomutově.

 
Softwarová a robotická firma arculus, která byla založena v roce 2016, se snaží o uskutečnění modulární výroby. A jádrem strategie společnosti Jungheinrich je automatizace, do které neustále investuje a inovuje. Přidáním autonomního mobilního robota arculee AMR rozšiřuje Jungheinrich portfolio automatizačních řešení a umožňuje jejich využití v oblastech, jako je přeprava pod nákladem a vychystávání zboží na objednávku na bázi autonomních robotů. Jde zejména o využití ve spodních úrovních skladu.

Na základě standardizovaného rozhraní VDA 5050 poskytuje arculus řídicí systém spravující AGV/AMR různých dodavatelů, což znamená, že je možné podporovat všechny způsoby využití automatizačních řešení se systémy od různých výrobců - to vše v jednom řešení.„Společně s firmou arculus využíváme synergie růstu pro automatizovanou intralogistiku. Jedná se o novou kapitolu ve vývoji skladu budoucnosti," říká Dr. Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG.

Spojení přináší společnosti arculus ještě větší sílu na její cestě automatizace, která je hnací silou přechodu světa na flexibilní, efektivní a udržitelný způsob výroby. Díky spolupráci budou zákazníci skupiny Jungheinrich těžit z kombinace rozšířeného portfolia mobilních robotů a globálních zdrojů, včetně poprodejních služeb, které splní jejich potřeby i v těch největších projektech.

Společná cesta k automatizaci

Přidání robotů do intralogistického procesu zajišťuje novou úroveň flexibility, kontroly a vyšší efektivity. Rovněž podporuje neustálé zlepšování prostřednictvím zrychleného učení se. Pro zákazníky představuje spojení začínajícího lídra v oblasti robotizace se stabilitou důvěryhodné, dlouhodobě fungující a prověřené globální firmy, snadný přístup k inovacím bez rizika a výhodu automatizace z jednoho zdroje - video ZDE.

Rozšíření výrobní kapacity

Od roku 2023 bude v novém závodě, který se začne stavět příští rok v Chomutově o rozloze zhruba 37 000 metrů čtverečních, probíhat výroba zejména retraků. Rozpočet projektu činí přibližně 60 milionů eur a na místě vznikne více než 350 pracovních míst.Vizualizace nového závodu v Chomutově.

Společnost Jungheinrich rozšiřuje svou výrobní síť s cílem uspokojit v budoucnu stále vyšší a rostoucí poptávku po vysokozdvižných vozících. Důvodem pro výběr chomutovského závodu je jeho poloha v srdci Evropy a z ní vyplývající výborné logistické spojení. Nový výrobní závod je ústředním prvkem potřebným k dosažení růstových cílů Strategie 2025+ a ke zvýšení efektivity i ziskovosti.

Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky, řekla: „Poptávka po vozících Jungheinrich neustále roste a proto musíme navyšovat naše výrobní kapacity. V Chomutově vzniká jedenáctý závod Jungheinrich a jeden z nejmodernějších závodů na vysokozdvižné vozíky na světě. To nám pomůže k udržitelnému a ziskovému růstu a dlouhodobému zvýšení konkurenceschopnosti."Současná výroba retraků v závodě Jungheinrich v Norderstedtu bude postupně přesunuta do Chomutova, a to od roku 2023. Dostupné kapacity v Norderstedtu pak budou využity k dalšímu růstu. Jungheinrich rozšíří své výrobní portfolio v závodě v Norderstedtu o díly na vychystávací vozíky, které se používají především ve stále se rozvíjející oblasti e-commerce.
 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet přečtení: 475