murr Schunk

KION pokračuje v úspěšné cestě

Globální trh vysokozdvižných a skladových vozíků zaznamenal ve srovnání s obdobím předchozího roku, které bylo nepříznivě ovlivněno pandemií, silný růst.

 
Ve třetím čtvrtletí roku 2021 si skupina KION Group udržela pozitivní obchodní výsledky z první poloviny roku a navzdory napjaté situaci na nákupních trzích věří, že má dobrou pozici s výhledem na rok 2021. Objem přijatých zakázek skupiny dosáhl 8,989 mld. eur, což bylo o 33,9 % více než v předchozím roce.

Počet nových objednávek vzrostl o 54,1 % na 1,768 mil. kusů. Nové objednávky vysokozdvižných vozíků se spalovacím i elektrickým pohonem meziročně vzrostly a pokračovaly rovněž investice zákazníků do řešení automatizace skladů a robotiky.„Skupina KION zaznamenala v prvních devíti měsících roku 2021 rychlý růst a více než vykompenzovala nepříznivý dopad koronaviru v roce 2020. Přestože existují značné výzvy v souvislosti s dostupností materiálů a nárůstem cen surovin, což povede k vyšším výdajům na materiál, očekáváme, že dosáhneme ambiciózních cílů, které jsme si stanovili pro rok 2021 jako celek,“ říká Gordon Riske, generální ředitel KION Group s tím, že firma posílila svou pozici množstvím nových produktů, kapitálovými investicemi do softwarových společností a průkopnickými technologickými partnerstvími.

To mj. zahrnovalo strategickou investici do softwarové firmy ifesca, specializující se na energetický průmysl, jejíž patforma pro správu energie založená na umělé inteligenci (AI) nabízí řadu řešení pro prediktivní a energeticky efektivní správu energií. KION Group také spojila své síly s Fraunhoferovým institutem pro tok materiálu a logistiku, aby vytvořila společnou Enterprise Lab, v níž bude vyvíjen a k nasazení na trh připravován roj autonomních vozidel známý jako Load Runner. Použití technologie roje na bázi AI by mělo umožnit dosáhnout vyšší rychlosti a větší kapacity třídění než u konvenčních systémů.V současné době je KION Group největším výrobcem průmyslových vozíků v Evropě z hlediska počtu loni prodaných kusů, v Číně je předním zahraničním výrobcem (měřeno podle obratu v roce 2020) a také jedním z předních světových poskytovatelů automatizace skladů.

Na základě své pozitivní obchodní situace a finančních výsledků v dosavadním roce firma očekává, že dosáhne cílů pro rok 2021, které si navýšila v polovině roku, a to navzdory rostoucím výzvám na globálních nákupních trzích. Vzhledem k tomu, že stav objednávek zůstává v obou segmentech velmi zdravý, očekává firma objem přijatých zakázek na horní hranici cílového rozpětí mezi 10 650 mil. a 11 450 mil. eur.

Nicméně přestože výhled zůstává pozitivní, v ekonomickém prostředí stále panuje nejistota a KION Group vidí rizika zejména ve vztahu k cenám komodit a dostupnosti meziproduktů.
 
Publikováno: 20. 11. 2021 | Počet přečtení: 439