murr Schunk

Veletrh SPS bude jen pro chráněné

Od 23. do 25. listopadu proběhne v německém Norimberku 31. ročník mezinárodního veletrhu průmyslové automatizace SPS 2021. Zúčastnit se jej ale budou moci osobně jen ti, kdo se mohou prokázat očkováním proti onemocnění covid-19, nebo potvrzením o zotavení z této prodělané nemoci.

 
Tyto německé podmínky, označované také jako 2G, zdůvodňuje Bavorská státní kancelář ve své tiskové zprávě o úpravě opatření „hrozivým přetížením zdravotnictví“. To je dáno především počtem neočkovaných pacientů s covid-19, kteří mají závažnější příznaky. Nová řada opatření, která vstoupila v platnost 9. listopadu, tak mimo jiné znamená, že pro bezpečnost všech účastníků mohou být akce vedeny pouze jako německý 2G model, tj. návštěva expozice je možná pouze pro plně očkované, popř. kteří se uzdravili z viru. V tomto případě již neplatí předpisy pro nošení roušek a sociální distancování.

Pro zájemce o účast na veletrhu je potřeba také zdůraznit, že podle nového nařízení jsou za plně očkované považovány pouze osoby naočkované vakcínami schválenými Evropskou lékovou agenturou (EMA), jejichž seznam lze nalézt na oficiálních stránkách Evropské unie: ec.europa.eu.Podrobnou tiskovou zprávu o aktuální situaci v Bavorsku v době konání veletrhu (a před jeho zahájením), která bude určovat charakter protiepidemických opatření, najdou zájemci na stránkách bavorské zemské vlády www.bayern.de. (pouze německy). Informace o návštěvě SPS 2021 jsou k dispozici na oficiální stránce veletrhu spsexhibition.com.
 
Publikováno: 16. 11. 2021 | Počet přečtení: 445