murr Schunk

Nejvýkonnější český router s 10Gb porty

Prototyp jednoho z nejvýkonnějších a superbezpečných routerů Turris Omnia na evropském trhu nese pracovní označení “2022” a jako první zařízení vyvíjené a vyráběné v Evropě nabídne dva 10 Gb porty (WAN a LAN) pro hardwarové připojení externích zařízení.

 
Router ve spojení s dynamickým firewallem a bezpečnostním systémem Turris Sentinel posune domácí zabezpečení na novou úroveň. Čeští uživatelé se s prototypem routeru, který zaštiťuje správce české národní domény cz.nic, mohou seznámit v rámci letošního ročníku konference Internet a technologie, která proběhne 10. listopadu v pražském hotelu Grandior.

Kromě výrazně zvýšeného výkonu a zcela nového designu umožní router Omnia 2022 maximálně využít nejrychlejší dostupné připojení k internetu a zrychlí rozpoznávání hrozeb. V kombinaci s připravovanými softwarovými aktualizacemi se tak zabezpečení domácností dostane na zcela novou úroveň.

Prototyp novinky byl již představen v USA na setkání komunity poskytovatelů internetu, kde se setkal s velmi kladnými ohlasy ze strany návštěvníků. Poskytovatelé internetu ocenili jak výkon, tak i komplexní inteligentní bezpečnostní vlastnosti systému Turris Sentinel, který dokáže díky systému vyhodnocujícímu nejnovější hrozby a automatickým aktualizacím zachytit a izolovat většinu kybernetických útoků, kterými se hackeři snaží získat kontrolu nad routerem.

Nejsilnější technická specifikace

Prototyp Omnia 2022 bude osazen 64bitovým čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 2 GHz a operační pamětí minimálně 4 GB. Implementace WiFi 6 zajistí rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení se všemi zařízeními, volitelný modul 5G umožní nejrychlejší bezdrátové připojení k internetu a instalovaný SSD disk poskytne prostor pro instalaci mnoha dodatečných open source aplikací.Dynamický firewall v routeru, kterým prochází veškerý síťový provoz, rozpoznává a zachycuje útoky na všechny možné typy připojení a chrání tak všechny chytré produkty zapojené v síti za routerem, jako např. bezpečnostní kamery, dětské chůvičky či chytré zámky. Pomáhá také bránit uživatele před krádeží identit a přístupových údajů k internetovým službám, mezi které patří i internetové bankovnictví
 
Publikováno: 15. 11. 2021 | Počet přečtení: 465