murr Schunk

Sluchátka Bose s výdrží až 24 hodin

Model QC 45, přímý nástupce legendárního modelu QC 35, si zachovává ikonický design, oceňované pohodlné provedení vhodné k celodennímu nošení, zábavný zvuk Bose s adaptivním ekvalizérem a vylepšené aktivní odrušení okolních zvuků.

 
Nedávno představená sluchátka Bose QuietComfort 45 vstoupila na náš trh. Sází na osvědčené, velmi pohodlné, ale přitom odolné provedení umožňující celodenní využití. Od předchůdce QC 35 je na první pohled téměř nepoznáte. Teprve při bližším pohledu je znát preciznější provedení detailů, materiálů a přechodů mezi nimi.Sluchátka jsou velmi odolná a lze je složit do kompaktního ochranného pouzdra.

Přes podobnost se svým předchůdcem jsou model QC 45 kompletně novým produktem. Vylepšený systém ANC a handsfree využívá celkem 6 mikrofonů směrovaných do různých stran, aby rozeznal hlas uživatele od okolních ruchů. Díky tomu lze handsfree efektivně využívat i např. na rušné ulici vedle projíždějící tramvaje. Z režimu „Quiet“, kdy sluchátka tlumí velmi účinně nežádoucí ruchy z okolí, lze stiskem tlačítka na levém náušníku přejít během okamžiku do režimu „Aware“, v němž mikrofony a elektronika vpustí zvuk z okolí dovnitř, což uživatelé ocení třeba při placení nebo komunikaci s kolegy v práci.

Jdou jinou cestou, než model Bose Headphones 700, který vyšel vstříc uživatelům preferujícím Hi-Fi poslech s vyrovnanou neutrální reprodukcí všech frekvencí. Nové QC 45 se vrací ke kořenům značky a nabízejí dynamický zvuk s příjemným, nikoli zbytečně přehnaným zdůrazněním plných basů a výborně vyladěnými středy i výškami. Automatický adaptivní ekvalizér navíc zajišťuje působivou reprodukci i při tichém poslechu.Ovládání sází na tradiční tlačítka, pomocí kterých lze např. i v lehkých rukavicích spolehlivě a intuitivně ovládat všechny potřebné funkce, včetně párování či přepínání režimů. Na pravém náušníku mají sluchátky čtyři tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti, zapnutí/párování pomocí Bluetooth 5.2 a také pro nejčastější úkony, kterými jsou přijímání a ukončování hovorů, přehrávání a pozastavení hudby a přístup k hlasovým asistentům. Na levém náušníku je pak tlačítko pro přepínání mezi režimy a ztlumení mikrofonu během hovorů. Další možnosti otevírá aplikace Bose Music, pomocí níž je možné využít současné propojení s více zařízeními vybavenými technologií Bluetooth 5.1 nebo spárování s kompatibilním soundbarem pomocí SimpleSync. K doplnění energie slouží rozhraní USB-C s možností rychlého dobíjení. Díky tomu je lze baterie během 15 minut dobít na tříhodinový poslech a plné kapacity lze dosáhnout za 2 hodiny.
 
Publikováno: 15. 11. 2021 | Počet přečtení: 461