Rosler MURR2 Schunk

Školní nadílka má jméno Průša

V rámci akce nazvané Průša pro školy, který před rokem spustila firma české-ho podnikatele Josefa Průši, mohou všechny tuzemské vzdělávací instituce za-žádat o 3D tiskárnu zdarma.

 
Pro všechny školy, univerzity a další vzdělávací instituce, které chtějí 3D tisk využít při výuce a vzdělávání, odstartovala loni firma Prusa Research projekt „Průša pro školy“, který zájemcům s 3D tiskem pomůže po technické i didaktické stránce. Do programu, který je určen i pro naprosté začátečníky v oblasti 3D tisku, se už přihlásila více než tisícovka škol, domů dětí a mládeže, knihoven a dalších institucí napříč celou ČR.

V rámci propagace technologie 3D tisku nabízí firma individuální zvýhodněnou nabídka tiskáren, speciální balíčky spotřebního materiálu a součástek, přístup k databázi projektů, poradenství specialistů na 3D tisk či školení na míru pro učitele a dedikovanou technickou podporu pro školy – a také možnost získat 3D tiskárnu zdarma.

Základní podmínkou pro získání tiskárny zdarma je vytvořit v tříměsíční lhůtě zá-bavný nebo vzdělávací obsah spojený s 3D tiskem. Hotové projekty jsou po schvá-lení ze strany týmu Průša pro školy nahrané do online databáze, kde jsou k dispozici všem dalším přihlášeným členům, kteří je pak mohou využívat při výuce. 3D tiskárny Original Prusa se však běžně využívají ve školách i mimo rámec akce a nejen u nás – setkat se s nimi lze např. i v prestižních vzdělávacích institucích jako jsou MIT, Oxford, Stanford, Cambridge, Harvard, Caltech, ETH Zurich, Georgia Tech apod. Podle údajů Prusa Research se celosvětově prodalo do škol už přes 15 tisíc 3D tiskáren Original Prusa.Navzdory složité epidemiologické situaci se organizátorům v rámci projektu podařilo proškolit přes 700 zástupců přihlášených škol, které následně obdržely svou 3D tis-kárnu. Dalších zhruba 300 škol na absolvování školení ještě čeká. Program je stále otevřen pro nové zájemce, hlásit se mohou mateřské, základní i střední školy a učiliš-tě, vysoké školy a univerzity, ale i knihovny nebo různé zájmové kroužky, které pra-cují s dětmi a mládeží. Bližší informace a přihlašovací formulář pro nové zájemce je možné najít na proskoly.prusa3d.cz. I když prezenční školení zatím museli iniciátoři projektu kvůli pandemii pozastavit, jako alternativu nabídli všem členům programu bezplatný online kurz ovládání tiskárny a 3D modelování
 
Publikováno: 12. 11. 2021 | Počet přečtení: 161