murr Schunk

Automobilové barvy se nesou v duchu nekonečných možností

Designéři divize BASF Coatings představili kolekci automobilových barev pro letošní rok. Její název Superposition odráží nespočetné množství variací a odstínů, které automobilu propůjčují velmi odlišný vzhled.

 
Sada navržená pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) oživuje tradiční barvy pomocí nových efektů, jemných přechodů nebo specifického třpytu. Zatímco odstíny šedé mění svou barevnost podle úhlu pohledu, lehké a reflexní odstíny modré strukturují povrch.Sada pro Evropu, Střední východ a Afriku oživuje tradiční barvy.

„Tyto barvy vytváří superpozice komplexních tónů. Pro lidské vnímání proto představují výzvu, jinými slovy, otevírají oči a nutí k zamyšlení,“ říká Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF v ČR.

Jako dominantní trend letošního roku v Asii a Tichomoří určili designéři BASF společenské změny, za nimiž se skrývají nová energie a orientace na budoucnost. Barvy pro tento region jsou proto světlé a čisté – odrážejí flexibilitu, svobodu a otevřenost, evokují jaro a naději.Barvy pro Asii a Tichomoří odrážejí flexibilitu, svobodu a otevřenost.

Oproti tomu design pro severoamerický trh se zaměřuje na koncept rovnováhy, který podporuje lidskou vytrvalost a houževnatost. Barevné trendy zde vycházejí z optimismu a odolnosti, a mají navodit představu nevyčerpatelného potenciálu lidstva posouvat se navzdory výzvám kupředu.
 
Publikováno: 10. 11. 2021 | Počet přečtení: 471