murr Schunk

Experimentujte s přizpůsobitelným LED páskem

Společnost TP-Link představuje nový chytrý Wi-Fi světelný LED pásek, který patří do řady zařízení pro chytrou domácnost Tapo. Jde konkrétně o model Tapo L900-5, který doplňuje ucelenou sérii sestávající např. z chytrých žárovek nebo bezpečnostních kamer.

 

Výhodou nového LED pásku je možnost jeho spolupráce s chytrým asistentem, připojení přes jakýkoliv Wi-Fi rozbočovač a ovládání přes mobilní aplikaci Tapo, která je v češtině i slovenštině. Světelný pásek tak lze ovládat přesně tak, jak vám to vyhovuje. Pásek přitom nepotřebuje žádný dodatečný hub. Světelné zařízení zkrátka stačí připojit přímo k domácí zabezpečené Wi-Fi síti. Výhodou je, že k LED pásku se nemusí nic dokupovat, jedná se o hotový a kompletní produkt.

U LED pásku Tapo L900-5 můžete experimentovat s různými režimy použití. Přednastavené je zde např. tlumené noční osvětlení, které vytvoří příjemnou atmosféru. Osvětlení si však můžete přirozeně nastavit podle svých představ. Předvolené režimy potom uložíte do paměti a kdykoliv poté vyvoláte pomocí mobilní aplikace. Pokud jste např. zjistili, že při sledování filmu vám vyhovuje žlutá barva v určité intenzitě jasu, jednoduše ji příště využijte znovu.

V rytmu hudby

Vykouzlit skvělou atmosféru taneční zábavy s barevným podkresem je s tímto LED páskem velmi jednoduché. Na pár ťuknutí v aplikaci vyberte hudbu na mobilním zařízení a večírek může začít. Světla se synchronizují podle frekvence a rytmu a uspořádají malý hudební festival.

K dalším možnostem patří funkce plánovač a časovač, se kterými si snadno nastavíte časové plány, v jejichž rámci se má světelný pásek zapnout či vypnout v určený čas, a navíc si opět můžete vybrat i barevný odstín a jeho jas. Režim Pryč zase podobně jako u zásuvek Tapo dokáže simulovat přítomnost osob v domě a v náhodných časových intervalech LED pásek rozsvěcovat a zhasínat. Takže si žádný nevítaný návštěvník nemůže být jistý tím, jestli se právě nacházíte doma či nikoliv.

I po fyzické stránce je instalace velice jednoduchá, a navíc příjemně flexibilní. Stačí si pásek zkrátit na potřebnou délku a následně ho přilepit na prakticky libovolný povrch díky lepicímu podkladu 3M. V neposlední řadě je k dispozici hlasové ovládání, a to prostřednictvím chytrých asistentů Alexa či Google Assistant.

 
Publikováno: 5. 11. 2021 | Počet přečtení: 363