murr Schunk

Hiwin předvede přesnou a spolehlivou lineární techniku

Brněnské společnost Hiwin si připravila na své výstavní ploše MSV ucelenou nabídku polohovací lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Dominantou expozice 111 v hale V bude ukázka pojezdové dráhy s průmyslovým robotem Fanuc.

 
„Brněnský veletrh je nedílnou součástí našich aktivit v letošním roce, kdy opět stoupá objem našeho obchodu a vyžaduje osobní setkání s obchodními partnery,“ říká Ing. Petr Jašek, jednatel společnosti Hiwin., a dodává: „Na veletrhu představujeme lineární techniku, která je nedílnou součástí zavádění průmyslové automatizace a robotizace.“

Mezi novinkami lineární techniky je i modulární systém lineárního vedení řady CG pro náročné podmínky, který rozšiřuje portfolio produktů pro provozy s rizikem vyššího znečištění. Základem stavebnicového systému řady CG je kolejnice s upravenou geometrií pro vysokou únosnost. Kolejnice je alternativně vybavena krycím páskem, který minimalizuje pronikání prachu a dalších nečistot, jako jsou třísky, provozní kapaliny nebo dřevní prach, do vozíku vedení.Modulární systém lineárního vedeni CG.

Další novinkou uvedenou na trh v letošním roce je válečkové vedení řady CRG, které zvyšuje životnost a zkracuje čas montáže. Válečkové vedení využívá krycí pásek z ušlechtilé oceli. Z důvodu velmi vysokých únosností a tuhostí se válečkové lineární vedení CRG používá především v oblasti obráběcích a speciálních strojů. Podmínky, které panují v tomto náročném prostředí, zpravidla vyžadují krycí zátky montážních otvorů z mosazi nebo oceli. Jejich montáž je v tomto případě časově náročná.

Dále firma představí nabídku standardizovaných řešení horizontálních a vertikálních pojezdů nové generace pro průmyslové roboty. Tato řešení značka nabízí nejen uživatelům robotů, ale i přímo jejich jednotlivým výrobcům, kteří chtějí nabízet ucelené aplikace.Válečkové lineární vedení CRG pro oblast obráběcích strojů.

„Český průmysl, včetně strojírenství, se dostává z krize způsobené koronavirem,“ doplňuje Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti, a dodává: „Obrat a ziskovost roste a dostává se k hodnotám před krizí, a v mnoha ohledech je dokonce překonává. Nicméně problematická situace v automobilovém průmyslu, nedostatek pracovních sil, dostupnost surovin a cena energií náš optimismus brzdí. Uvidíme, zda situace na trhu nástup automatizace a robotizace zrychlí. My budeme každopádně při tom. Najdete nás od 8. do 12. listopadu 2021 v hale V, stánek číslo 111“.Pojezdová dráha Hiwin LT-S s robotem Fanuc.
 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet přečtení: 457